притисни ентер »

Кер допатува од Америка за да го испрати Милојевиќ во вечното почивалиште
Кер допатува од Америка за да го испрати Милојевиќ во вечното почивалиште

Кер допатува од Америка за да го испрати Милојевиќ во вечното почивалиште

Дејан Милојевиќ почина како последица на срцев удар во Солт Лејк Сити на 17-ти јануари, а речиси еден месец подоцна, неговите најблиски во друштво на најголемиот српски крем за последен пат се простуваат со легендарниот тренер. Милојевиќ денеска беше закопан на бежанските гробишта во Белград и многу познати имиња му искажаа почит на Деки, меѓу кои

Оддржана комеморацијата за Дејам Милојевиќ

Оддржана комеморацијата за Дејам Милојевиќ

Утрово во градското собрание на Белград се одржа комеморација за неодамна починатиот Дејан Милојевиќ. Комеморацијата започна со едноминутно молчење и прикажување на краток филм за животот и кошаркарската кариера на Дејан Милојевиќ. На настанот одржан во чест на Дејан Милојевиќ присуствуваа неговите бројни колеги, семејството и пријателите. Потоа пред

Србија се збогува со Милојевиќ: Солзи и потресни говори на комеморацијата во Белград

Србија се збогува со Милојевиќ: Солзи и потресни говори на комеморацијата во Белград

Трофејниот српски кошаркар и тренер, Дејан Милојевиќ, пред три недели почина по срцев удар што го доживеа за време на тимската вечера на Голден Стејт вориорс, тимот каде во последните години работеше како помошник тренер, а денеска во Белград беше држана комеморација пред погребот закажан за в понеделник. Дејан неочекувано замина во Солт Лејк Сити,