притисни ентер »

Microsoft потврди што е следно за Windows
Microsoft потврди што е следно за Windows

Microsoft потврди што е следно за Windows

Откако гласините силно сугерираа дека ажурирањето на Windows 11 24H2 е она што ќе го добиеме оваа година, наместо Windows 12, сега веста е официјална. Microsoft официјално потврди дека овогодинешното големо ажурирање на десктоп оперативниот систем на компанијата ќе биде Windows 11 24H2. Официјалното соопштение ја отфрла секоја сугестија дека софтверскиот

Microsoft го откри името на новото издание на Windows

Microsoft го откри името на новото издание на Windows

Изгледа уште некое време нема да го видиме Windows 12. Microsoft откри дека новата верзија на својот оперативен систем ќе се вика Windows 11 24H2 Microsoft потврди дека претстојното издание на Windows, кое се очекува да излезе оваа есен, ќе се вика Windows 11 24H2, а не Windows 12 како што се шпекулираше претходно. Оваа информација беше забележана

Сепак следната верзија на оперативниот систем „Windows“ ќе биде фокусирана на вештачка интелигенција, наместо на новата 12-ка, ова се информациите..

Сепак следната верзија на оперативниот систем „Windows“ ќе биде фокусирана на вештачка интелигенција, наместо на новата 12-ка, ова се информациите..

Мајкрософт официјално потврди дека следното големо ажурирање за Windows OS ќе биде 24H2 верзијата на Windows 11, со фокус на вештачката интелигенција. Оваа потврда од најновиот текст на блогот Windows Insider ги демантираше претходните шпекулации за пристигнувањето на Windows 12 во втората половина на 2024 година. Според планот зацртан од Microsoft