притисни ентер »

Прочистете го организамот со сок од морков
Прочистете го организамот со сок од морков

Прочистете го организамот со сок од морков

Најздравиот начин да го ревитализирате вашето тело со витаминска бомба е преку природен домашно исцеден сок. Свежите сокови од овошје го чистат организмот од насобраните токсини, а соковите од зеленчук го регенерираат, додека заедно го зајакнуваат имунитетот. Морковот содржи најмногу каротин од сите останати намирници, па доколку морковот го внесете

Сите нутритивни предности на морковот за убаво лице и тело

Сите нутритивни предности на морковот за убаво лице и тело

Доволно е да испиете само половина чаша сок од свежи моркови дневно, и тоа наутро, за нутритивните проблеми да ги надминете. Морковот содржи најмногу каротин од сите останати намирници, па доколку морковот го внесете во вашата секојдневна исхрана со сигурност ќе ги почувствувате неговите позитивни влијанија. Еве и зошто: Каротинот и убавината Каротинот