притисни ентер »

Велковски се врати на терените по четири месеци пауза
Велковски се врати на терените по четири месеци пауза

Велковски се врати на терените по четири месеци пауза

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски по речиси четири месеци пауза повторно одигра меч за хрватска Риека, каде пристигна летоска како слободен играч од Вардар, па денеска го одигра второто полувреме од пресметката со Волфсбург во контролката на подготовките во Португалија. Велковски имаше официјално деби за Риека во септември лани во меч од

Дарко Велковски, по четири месеци, се врати на терените: Едно полувреме на тестот против Волфсбург

Дарко Велковски, по четири месеци, се врати на терените: Едно полувреме на тестот против Волфсбург

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски, по паузата поради повреда, повторно се врати на фудбалските терени. Велковски денеска го одигра второто полувреме во дресот на Ријека на пријателскиот тим против германски Волфсбург во кој хрватскиот прволигаш загуби со 0-3. Поранешниот фудбалер на Вардар се најде во тимот на Ријека по пауза од четири месеци