притисни ентер »

Твитер за „Северна Македонија“: Дали Груевски може да се врати, пошто државата која го гонеше веќе не постои?
Твитер за „Северна Македонија“: Дали Груевски може да се врати, пошто државата која го гонеше веќе не постои?

Твитер за „Северна Македонија“: Дали Груевски може да се врати, пошто државата која го гонеше веќе не постои?

Лавина од реакции на социјалните мрежи за финалето од процесот на уставни измени, со кои Македонија ќе добие ново име – Северна Македонија, откако Договорот од Преспа ќе биде ратификуван и во грчкиот Парламент. Коментарите се различни, а Ви пренесуваме дел од нив на Твитер: А дали Груевски е веќе слободен граѓанин и може да се врати, пошто државата