притисни ентер »

Турист паднал од тераса во хотел во Охрид и тешко се повредил
Турист паднал од тераса во хотел во Охрид и тешко се повредил

Турист паднал од тераса во хотел во Охрид и тешко се повредил

Н.Т. (26) од Република Србија вчера тешко се повредил откако паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој добил тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување. Увид на местото извршила екипа

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев" во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза" во Скопје, информира МВР во редовниот дневен Билтен. Извршен

Албански малолетник тешко повреден при пад од објект во Гостивар

Албански малолетник тешко повреден при пад од објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Повреден малолетник од Албанија при работа на објект во Гостивар

Шеснаесетгодишен албански државјанин се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од тераса од висина од над шест метри при работа на објект во Гостивар. Случајот бил пријавен вчера околу пладне во Полициската станица Гостивар. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи на објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Во Полициската станица Охрид вчера во 5:33 часот било пријавено дека Н. Т. (26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид

На 16.05.2019 година во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека Н.Т.(26) од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид, информира МВР. Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка

Тешко повреден градежен работник при пад од тераса во Гостивар

Тешко повреден градежен работник при пад од тераса во Гостивар

На 16.05.2019 година околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар. По укажана помош

Малолетен градежник од Албанија паднал од објект во изградба во Гостивар

Малолетен градежник од Албанија паднал од објект во изградба во Гостивар

На 16.05.2019 година околу 12 часот во ПС Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки телесни повреди. Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил

Момче од Србија паднало од тераса на хотел во Охрид

Момче од Србија паднало од тераса на хотел во Охрид

Србин паднал од тераса во хотел во Охрид. Момче на возраст од 26-години, вчера утрото околу 5.30 часот падналo од тераса во хотел во Охрид. Тој e префрлен во болницата „Св.Еразмо“, но бидејќи се здобил со сериозни повреди e пренесен во Ургентниот центар на скопските клиники.