притисни ентер »

Пелистер: Сите се скромни во најавите, но ние не сме – одиме на трофеј во Купот!
Пелистер: Сите се скромни во најавите, но ние не сме – одиме на трофеј во Купот!

Пелистер: Сите се скромни во најавите, но ние не сме – одиме на трофеј во Купот!

Битола неделава ќе биде кошаркарски центар во Македонија како домаќин на завршниот турнир од Купот на Македонија (15-17 февруари), каде што осумте најдобри екипи ќе се борат за првиот домашен трофеј од сезоната. Пелистер како домаќин амбициозно влегува во трката по пехарот „Благоја Георгиевски-Буштур“, што би било првпат во клупската историја, на втората

Пелистер сака трофеј среде Битола… Дервишевиќ: Феникс оди по пехарот

Пелистер сака трофеј среде Битола… Дервишевиќ: Феникс оди по пехарот

Пелистер и Феникс ќе го одиграат последното четвртфинале на првиот ден од програмата на завршниот турнир од Купот на Македонија. Битолчани како домаќини не ја кријат желбата да стигнат до трофејот пред своите верни навивачи, но против себе ќе го имаат Феникс, тим од кој беа елиминирани лани од ова натпреварување. Овие два тима се сретнаа пред неколку

Пелистер славеше над Феникс прекинувајќи ја низата победи на скопскиот тим

Пелистер славеше над Феникс прекинувајќи ја низата победи на скопскиот тим

Тимот на битолски Пелистер го победи скопски Феникс 2010 со 71:67 во првата средба од денешната програма во најсилната домашна кошаркарска конкуренција. Во интересен меч во кој битолчани имаа прилично проблеми да ги совладаат гостите од Скопје на домашен терен, се изборија за 12. триумф во 17. натпревар во Првата лига. Тимот на Дервишевиќ бешт одличен

Пелистер ја прекина победничката серија на Феникс

Пелистер ја прекина победничката серија на Феникс

Тимот на Пелистер славеше над Феникс 2010 со 71:67 во првата средба од денешната програма во најсилната домашна кошаркарска конкуренција. Битолчани имаа доста проблеми со гостите од Скопје, ама на крајот пронајдоа решение и се изборија за 12. триумф во 17. натпревар во Првата лига. Избраниците на Дервишевиќ беа одлични во првите десет минути кои ги