притисни ентер »

Астон Мартин го претстави новиот болид „АМР24”
Астон Мартин го претстави новиот болид „АМР24”

Астон Мартин го претстави новиот болид „АМР24”

Астон Мартин го објави изгледот на својот нов автомобил со кој тимот ќе се натпреварува во првенството на Формула 1 оваа година. Автомобилот ја носи ознаката „АМР24“ и британскиот тим се надева дека овој болид со погон на Мерцедес ќе успее да ја намали разликата во однос на Ред Бул. Во некои делови од 2023 година, Астон Мартин беше најблискиот конкурент

Алонсо го „поздрави“ Хамилтон: Не знам дали ќе го кажеше тоа пред една година…

Алонсо го „поздрави“ Хамилтон: Не знам дали ќе го кажеше тоа пред една година…

Астон Мартин денеска го претстави својот нов болид за 2024-та година и најави дека ќе продолжи со развојот кој почна пред една сезона, а Фернандо Алонсо очекувано беше главна ѕвезда на промоцијата. Прославениот шпански првак вози на највисоко ниво и во петтата деценија од својот живот, но дури и на 42-годишна возраст е расположен за шеги како што беше

Алонсо го „поздрави“ Хамилтон: Не знам дали ќе го кажеше тоа пред една година…….

Алонсо го „поздрави“ Хамилтон: Не знам дали ќе го кажеше тоа пред една година…….

Астон Мартин денеска го претстави својот нов болид за 2024-та година и најави дека ќе продолжи со развојот кој почна пред една сезона, а Фернандо Алонсо очекувано беше главна ѕвезда на промоцијата. Прославениот шпански првак вози на највисоко ниво и во петтата деценија од својот живот, но дури и на 42-годишна возраст е расположен за шеги како што беше

Астон Мартин го претстави болидот за 2024 година

Астон Мартин го претстави болидот за 2024 година

Претпладнево, Астон Мартин го објави изгледот на својот нов автомобил со кој тимот ќе се натпреварува во првенството на Формула 1 оваа година. Автомобилот ја носи ознаката „АМР24“ и британскиот тим се надева дека овој болид со погон на Мерцедес ќе успее да ја намали разликата во однос на Ред Бул. Во некои делови од 2023 година, Астон Мартин беше најблискиот

Астон Мартин го претстави болидот за 2024 година

Астон Мартин го претстави болидот за 2024 година

Претпладнево, Астон Мартин го објави изгледот на својот нов автомобил со кој тимот ќе се натпреварува во првенството на Формула 1 оваа година. Автомобилот ја носи ознаката „АМР24“ и британскиот тим се надева дека овој болид со погон на Мерцедес ќе успее да ја намали разликата во однос на Ред Бул. Во некои делови од 2023 година, Астон Мартин беше најблискиот

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Фернандо Алонсо нема договор за 2025 година, будејќи се уште нема преговори со неговиот тим Астон Мартин околу новиот договор. „Марка“, пишува дека од 2025 година Алонсо ќе се пресели во гаражата на Мерцедес. Фернандо Алонсо во интервју за „Марка“ ги откри како размислува за својата иднина. Алонсо се врати во Формула 1 во 2021 година, во Алпин, а лани

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Фернандо Алонсо нема договор за 2025 година, будејќи се уште нема преговори со неговиот тим Астон Мартин околу новиот договор. „Марка“, пишува дека од 2025 година Алонсо ќе се пресели во гаражата на Мерцедес. Фернандо Алонсо во интервју за „Марка“ ги откри како размислува за својата иднина. Алонсо се врати во Формула 1 во 2021 година, во Алпин, а лани

Алонсо проговоре за можноста да седне во болидот на Мерцедес: Ако уште ми се вози…

Алонсо проговоре за можноста да седне во болидот на Мерцедес: Ако уште ми се вози…

Заминувањето на Луис Хамилтон од Мерцедес во 2025 година ќе ослободи место во осумкратниот шампионски тим во Формула 1 шампионатот. Со оглед на малата достапност на врвни возачи на маркетот, едно од имињата кои се споменуваат за наследник на Британецот е искусниот Фернандо Алонсо. Договорот на двократниот шампион со Астон Мартин завршува на крајот

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Фернандо Алонсо нема договор за 2025 година, будејќи се уште нема преговори со неговиот тим Астон Мартин околу новиот договор. „Марка“, пишува дека од 2025 година Алонсо ќе се пресели во гаражата на Мерцедес. Фернандо Алонсо во интервју за „Марка“ ги откри како размислува за својата иднина. Алонсо се врати во Формула 1 во 2021 година, во Алпин, а лани

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Алонсо: Единствениот светски првак без договор за 2025 сум јас

Фернандо Алонсо нема договор за 2025 година, будејќи се уште нема преговори со неговиот тим Астон Мартин околу новиот договор. „Марка“, пишува дека од 2025 година Алонсо ќе се пресели во гаражата на Мерцедес. Фернандо Алонсо во интервју за „Марка“ ги откри како размислува за својата иднина. Алонсо се врати во Формула 1 во 2021 година, во Алпин, а лани