притисни ентер »

Вардар се збогуваше со оние што си замина од клубот
Вардар се збогуваше со оние што си замина од клубот

Вардар се збогуваше со оние што си замина од клубот

Ракометниот клуб Вардар, актуелен шампион на Европа и во СЕХА-лигата, со видео што е објавено на социјалните мрежи се прости од тренерот и ракометарите што го напуштија тимот. „Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: РК Вардар се ПРОСТИ од играчите кои го напуштија клубот

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: РК Вардар се ПРОСТИ од играчите кои го напуштија клубот

Европскиот ракометен првак Вардар имаше сезона за незаборав зад себе. Екипата од Скопје по вторпат во својата историја се качи на врвот на Европа. Ова беше последна сезона за неколкумина ракометари на тимот, кои ќе се разделат со „црвено-црните“ ова лето. Вардар преку видео на својот профил на Фејсбук им се заблагодари за заедничките победнички моменти

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. – Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги

Вардар со специјално видео се збогува со ракометарите кои заминуваат

Вардар со специјално видео се збогува со ракометарите кои заминуваат

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: РК Вардар се ПРОСТИ од играчите кои го напуштија клубот

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: РК Вардар се ПРОСТИ од играчите кои го напуштија клубот

Европскиот ракометен првак Вардар имаше сезона за незаборав зад себе. Екипата од Скопје по вторпат во својата историја се качи на врвот на Европа. Ова беше последна сезона за неколкумина ракометари на тимот, кои ќе се разделат со „црвено-црните“ ова лето. Вардар преку видео на својот профил на Фејсбук им се заблагодари за заедничките победнички моменти

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. – Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги

Вардар им посвети емотивно видео на ракометарите кои си заминуваат

Вардар им посвети емотивно видео на ракометарите кои си заминуваат

Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. – Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги

Вардар се збогува со ракометарите кои заминуваат: Ги освоивте нашите срца

Вардар се збогува со ракометарите кои заминуваат: Ги освоивте нашите срца

Вардар преку социјалните мрежи им се заблагодари на ракометарите кои заминуваат и на Роберто Парондо. Шест ракометари и тренерот Роберто Парондо си заминуваат по освојувањето на Европската круна, нивните трансфери беа претходно договорени. Клубот преку социјалните мрежи им се заблагодари на играчите кои си одат. „Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои си заминуваат

Скопје, 13 јуни 2019 (МИА) – Европскиот шампион Вардар преку специјално видео се збогува со ракометарите кои следната сезона нема да го носат „црвено-црниот“ дрес, како и со тренерот Парондо. „Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо“, напиша клубот на официјалниот

Специјално видео од Вардар за збогум со ракометарите кои заминаа од клубот

Специјално видео од Вардар за збогум со ракометарите кои заминаа од клубот

Европскиот шампион преку емотивно видео се збогуваше со ракометарите кои по крајот на сезоната заминуваат од клубот. „Црвено-црните“ по новата незаборавна сезона за себе сега и со специјален видео материјал искажаа благодарност за Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и тренерот Роберто Парондо