притисни ентер »

Рашфорд го расплака Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“
Рашфорд го расплака Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“

Рашфорд го расплака Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“

Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на Тотенхем и загуби со 2-1 од поранешниот клуб Манчестер Јунајтед. Маркус Рашфорд, младиот напаѓач на „црвените ѓаволи“ го расплака „Специјалниот“ со два гола и беше човек на одлука на овој дерби – дуел. Тоа е само петта победа за Јунајтед оваа сезона која во моментот го носи на шестата позиција на

Мурињо ќе „настрадаше“ на „Олд Трафорд“

Мурињо ќе „настрадаше“ на „Олд Трафорд“

Вечерва Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ првпат по отпуштањето минатиот декември, и иако не доби непријателски пречек од навивачите, за малку ќе настрадаше од еден фудбалер на Јунајтед, младиот Даниел Џејмс. Во 13. минута, дефанзивецот на Тотенхем, Хери Винкс влезе во еден остар старт над Џејмс (за кој заработи жолт картон), а Џејмс налета на

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Жозе Мурињо за прв пат се врати на „Олд Трафорд“ откако доби отказ од Манчестер Јунајтед. Сега како менаџер на Тотенхем, доживеа и непријатност на гостинската клупа на стадионот откако по еден дуел меѓу играч на Тотенхем и Јунајтед, беше удрен, по што менаџерот на Тотенхем се пожали на болки. Меѓутоа се мина добро, и Португалецот продолжи да ја води

Топло добредојде за Португалецот: Мурињо доби „глава“ од Џејмс на „Олд Трафорд“

Топло добредојде за Португалецот: Мурињо доби „глава“ од Џејмс на „Олд Трафорд“

Жозе Мурињо со Тотенхем вечерва игра против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед, односно ова за него е прв натпревар на „Олд Трафорд“ по отказот кој минатата година го доби од „црвените ѓаволи“. Токму во првиот дел португалскиот стратег мораше да се соочи со една необична ситуација или поточно заработи удар и настрада при дуелот на Џејмс и Винкс

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Жозе Мурињо за прв пат се врати на „Олд Трафорд“ откако доби отказ од Манчестер Јунајтед. Сега како менаџер на Тотенхем, доживеа и непријатност на гостинската клупа на стадионот откако по еден дуел меѓу играч на Тотенхем и Јунајтед, беше удрен, по што менаџерот на Тотенхем се пожали на болки. Меѓутоа се мина добро, и Португалецот продолжи да ја води

Mурињо можеше да биде повреден во враќањето на „Олд Трафорд“

Mурињо можеше да биде повреден во враќањето на „Олд Трафорд“

Жозе Мурињо вечерва се врати со својот нов тим Тотенхем на „Олд Трафорд“. На Тотенхем не му оди баш најдобро, а во првото полувреме Мурињо можеше и да биде повреден. После еден дуел на Винкс и Џејмс, играчот на Манчестер Јунајтед заврши во нозете на Мурињо. Погледнете како изгледаше таа ситуација. Daniel James just took a knee to the head. Jose Mourinho's

Необична ситуација: Џејмс и Винкс го повредија Мурињо

Необична ситуација: Џејмс и Винкс го повредија Мурињо

Фудбалерите на Јунајтед во рамките на 15. коло од Премиер лигата го пречекуваат Тотенхем на домашен терен. „Ѓаволите“ први дојдоа до водство во шестата минута преку Маркус Рашфорд, а половина час подоцна Деле Али го израмни резултатот. Сепак, пред голот на гостите, се случи една навистина бизарна ситуација. Винкс стартуваше остро над Даниел Џејмс покрај

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Го повредија Мурињо на неговиот „кам-бек“ на Олд Трафорд

Жозе Мурињо за прв пат се врати на „Олд Трафорд“ откако доби отказ од Манчестер Јунајтед. Сега како менаџер на Тотенхем, доживеа и непријатност на гостинската клупа на стадионот откако по еден дуел меѓу играч на Тотенхем и Јунајтед, беше удрен, по што менаџерот на Тотенхем се пожали на болки. Меѓутоа се мина добро, и Португалецот продолжи да ја води