притисни ентер »

Во Софија уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа
Во Софија уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Во Софија уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагедијата со македонскиот автобус на автопатот Струма, во близина на Боснек. Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагедијата

МЛАД БУГАРИН Е УАПСЕН ЗАТОА ШТО НА ФЕЈСБУК ПИШУВАЛ НЕГАТИВНИ КОМЕНТАРИ ЗА НЕСРЕЌАТА - казната е затвор од една до четири години

МЛАД БУГАРИН Е УАПСЕН ЗАТОА ШТО НА ФЕЈСБУК ПИШУВАЛ НЕГАТИВНИ КОМЕНТАРИ ЗА НЕСРЕЌАТА - казната е затвор од една до четири години

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната автобуска несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Како што објави БТВ , мажот ќе подлежи на истрага за ширење омраза врз национална основа. За вакви прекршоци законот предвидува казна затвор од една до 4 години

Уапсен Стефан Белев, кој со вулгарен коментар се ситеше за трагедијата во Бугарија

Уапсен Стефан Белев, кој со вулгарен коментар се ситеше за трагедијата во Бугарија

Во Бугарија е уапсен е маж за нечовечни коментари за трагедијата на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР, информира Nova.bg. Мажот е уапсен на територијата на Софија од надлежните служби според допрен глас. Според информациите во моментов тој на Фејсбук публикувал коментари поврзани со трагичната автобуска несреќа кои се надвор од сите етички

Уапсен Бугаринот што пишуваше шокантни коментари на фејсбук за несреќата т

Уапсен Бугаринот што пишуваше шокантни коментари на фејсбук за несреќата т

Генералната дирекција за борба против организиран криминал приведе 24-годишник кој на Фејсбук напиша коментари за несреќата на автопатот „Струма“ на автобусот „Беса Транс“. Апсењето е по сигнал за коментари некомпатибилни со моралните и етичките норми. На човекот може да му се суди според чл. 162 од Кривичниот законик за пропагирање омраза врз основа

Уапсено едно лице во Софија – објавувал коментари на Фејсбук поврзани со несреќата

Уапсено едно лице во Софија – објавувал коментари на Фејсбук поврзани со несреќата

Дваесет и четиригодишен маж е уапсен во Софија поради коментари за трагедијата на автопатот Струма на Фејсбук, се вели во официјалното соопштение од бугарското  МВР. Младиот човек бил приведен на територијата на Софија од полициските службеници по добиен сигнал. Според податоците, тој досега на Фејсбук објавил коментари поврзани со трагичната несреќа

Уапсен е маж за вулгарен коментар на социјална мрежа за трагедијата на автопатот „Струма“

Уапсен е маж за вулгарен коментар на социјална мрежа за трагедијата на автопатот „Струма“

Во Бугарија е уапсен е маж за нечовечни коментари за трагедијата на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР, информира Nova.bg. Мажот е уапсен на територијата на Софија од надлежните служби според допрен глас. Според информациите во моментов тој на Фејсбук публикувал коментари поврзани со трагичната автобуска несреќа кои се надвор од сите етички

Бугарско МВР: Уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Бугарско МВР: Уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Бугарско МВР: Уапсен маж за недолични коментари на Фејсбук за автобуската несреќа К.С. Пред 2 минути Запалениот македонски автобус во Бугарија / Фото EPA-EFE/VASSIL Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната автобуска несреќа на автопатот „Струма“ во