притисни ентер »

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Директорот на Одделот за односи и информации во Министерството за внатрешни работи на Ирак, Саад Маан денеска изјави дека се уапсени девет лица кои биле вработени во салата за свадбени веселби, во кои загинале над 100 лица, а 150 лица се повредени во оганот . Маан рече дека ќе издаде налози за апсење за уште четворица вработени, објави Би-би-си. Тој

Крвава свадба во Ирак: Во пожар загинаа над 110 лица

Крвава свадба во Ирак: Во пожар загинаа над 110 лица

Претходно ирачките медиуми рекоа дека и невестата и младоженецот загинале во пожарот, но новинската агенција Нина подоцна објави дека тие преживеале Во пожарот што избувна во сала за свадби во ирачкиот град Мосул животот го загубија 100 луѓе, а 150 лица се повредени во оганот. Ахмет Хамдани, заменик-директор на Канцеларијата за здравство на Мосул,

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост ширум земјата за жртвите во пожарот, соопшти неговата канцеларија за односи со медиуми. Ал-Џабури денеска прогласи еднонеделна жалост

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост ширум земјата за жртвите во пожарот, соопшти неговата канцеларија за односи со медиуми. Ал-Џабури денеска прогласи еднонеделна жалост

ДЕВЕТМИНА УАПСЕНИ ВО ВРСКА СО ПЕКОЛНАТА СВАДБА ВО ИРАК Во пожарот загинаа 114 луѓе, а околу 200 се повредени

ДЕВЕТМИНА УАПСЕНИ ВО ВРСКА СО ПЕКОЛНАТА СВАДБА ВО ИРАК Во пожарот загинаа 114 луѓе, а околу 200 се повредени

Ирак денеска прогласи тридневна жалост за жртвите од пожарот што избувна синоќа на свадбена веселба во градот Ал Хамданија на северот на земјата, во кој загинаа најмалку 114 лица, а околу 200 се повредени, пренесе ДПА. Ирачкото Министерство за внатрешни работи соопшти дека се уапсени девет работници во салата, а по четворица сопственици се издадени

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Директорот на Одделот за односи и информации во Министерството за внатрешни работи на Ирак, Саад Маан денеска изјави дека се уапсени девет лица кои биле вработени во салата за свадбени веселби, во кои загинале над 100 лица, а 150 лица се повредени во оганот. Маан рече дека ќе издаде налози за апсење за уште четворица вработени, објави Би-би-си. Тој

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Ирак денеска прогласи период на национална жалост за жртвите од пожарот на свадбена веселба, во кој загинаа најмалку 114 лица, пренесе ДПА. Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост