притисни ентер »

Пропаднаа амбициозните планови за експресно враќање на Марк Маркез
Пропаднаа амбициозните планови за експресно враќање на Марк Маркез

Пропаднаа амбициозните планови за експресно враќање на Марк Маркез

Марк Маркез нема да се натпреварува ниту на Мото ГП трката во Австрија закажана за претстојниов викенд. Хонда го потврди ова денеска најавувајќи и дека за тимот повторно како и во Брно ќе вози Штефан Брадл. Марк Маркез доби скрешеница на трката во Шпанија и се надеваше на брзо враќање на патеките. Сепак мораше да мине низ две операции и низ подолг

Сезоната во Мото ГП ќе заврши во Португалија, Маркез дефинитивно нема да вози во Австрија

Сезоната во Мото ГП ќе заврши во Португалија, Маркез дефинитивно нема да вози во Австрија

Мото ГП шампионатот официјално доби уште една трка со која ќе заврши сезоната, а конкретно се работи за натпреварот на патеката Портимао во Португалија. Трката е закажана како последна, на 22 ноември, со што и дефинитивно оваа комплицирана сезона ќе биде заокружена со 14 трки. Една трка повеќе е добра вест и за Марк Маркез, кој по повторената операција,

Маркез нема да биде дел од трката во Австрија

Маркез нема да биде дел од трката во Австрија

Осумкратниот светски шампион Марк Маркез нема да биде дел од трката во Австрија. Екипата на Хонда не сака да ризикува со својот пилот и ќе го одмори и на следната трка од Мото ГП шампионатот. Поради пад уште на првиот настан сезонава, Шпанецот е надвор од конкуренција за бодови. Операцијата на десното рамо ќе го натера да направи подолга пауза, која

Марк Маркез ја научи лекцијата, ќе ги прескокне двете трки во Австрија

Марк Маркез ја научи лекцијата, ќе ги прескокне двете трки во Австрија

Марк Маркез нема да избрзува со враќа на патеките, актуелниот шампион ќе ги прескокне двете трки во Австрија и целта е да биде подготвен за тркта во Мисано на 11. септември. Марк Маркез нема да избрзува со враќа на патеките, актуелниот шампион ќе ги прескокне двете трки во Австрија и целта е да биде подготвен за тркта во Мисано на 11. септември. Шпанецот