притисни ентер »

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник
Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се слушила вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Во несреќата учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувана од С.Б (38) од Скопје и ,,дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф. се здобил со тешки телесни повреди

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се слушила вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Во несреќата учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувана од С.Б (38) од Скопје и ,,дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф. се здобил со тешки телесни повреди

Сообраќајна несреќа кај Галичник, едно лице со тешки повреди пренесено во болница

Сообраќајна несреќа кај Галичник, едно лице со тешки повреди пренесено во болница

57-годишен скопјанец со иницијали В.Ф. е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 14.30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Од МВР соопштуваат дека повредениот е пренесен во болница. „На 13.07.2019 година околу 14,30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се слушила вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Во несреќата учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувана од С.Б (38) од Скопје и ,,дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф. се здобил со тешки телесни повреди

Еден тешко повреден во сообраќајка на патот Маврово-Галичник

Еден тешко повреден во сообраќајка на патот Маврово-Галичник

Едно лице е потешко повредено во сообраќајката што се сличила вчера на регионалниот пат Маврово-Галичник, соопшти МВР. Како што информираат од МВР, вчера околу 14.30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило ‘опел корса’ со скопски регистарски ознаки управувано од С.Б (38) од Скопје,

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Еден повреден во сообраќајка на патот Маврово – Галичник

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се слушила вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник. Во несреќата учествувале „опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувана од С.Б (38) од Скопје и ,,дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувана од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф. се здобил со тешки телесни повреди

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА на патот Маврово -Галичник: ИМА ПОВРЕДЕНИ!

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА на патот Маврово -Галичник: ИМА ПОВРЕДЕНИ!

На регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник вчера во 14:30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Б (38) од Скопје, и патничко моторно возило,, Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ф (57) од Скопје. Во несреќата В.Ф се здобил со тешки телесни

Судар на две возила кај Галичник, еден возач тешко повреден

Судар на две возила кај Галичник, еден возач тешко повреден

Вчера околу 14,30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувано од С.Б (38) од Скопје, и патничко моторно возило „Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф се здобил со тешки телесни повреди и

Тешко повредено едно лице во несреќа на патот Маврово-Галичник

Тешко повредено едно лице во несреќа на патот Маврово-Галичник

Вчера (13 јули) околу 14.30 часот на регионалниот пат Маврово-Галичник се случила сообраќајна несреќа помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки  управувано од 38 годишниот С.Б од Скопје,  и патничко моторно возило ,,Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 57 годишниот В.Ф од Скопје. Во сударот В.Ф

Тешка несреќа кај Маврово: Се искршија две возила

Тешка несреќа кај Маврово: Се искршија две возила

Околу 14,30 часот на регионалниот пат село Маврово-Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки управувано од 38-годишниот С.Б од Скопје,  и патничко моторно возило ,,Дачија логан“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 57-годишниот В.Ф од Скопје. В.Ф се здобил со тешки телесни