притисни ентер »

Порие побара реванш со Мекгрегор, а тој жестоко му одговори!
Порие побара реванш со Мекгрегор, а тој жестоко му одговори!

Порие побара реванш со Мекгрегор, а тој жестоко му одговори!

Дастин Порие не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ минатиот викенд, откако загуби од Хабиб Нурмагомедов во третата рунда. Сепак, Порие сака да им се врати на борбите, па побара реванш против Конор Мекгрегор, од кого загуби во 2014 година. Мекгрегор тоа не го прифати баш најдобро, па одговори жестоко на барањето на Порие

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Share Tweet Share Share Email Comments Дастин Пориер загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. После поразот тој на Твитер изрази желба за борба против Конор Мекгрегор против кого се бореше и загуби во 2014 година. Мекгрегор сака само борба против Кабиб , па затоа жестоко

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Мекгрегор му одговори на Пориер: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Дастин Пориер загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. После поразот тој на Твитер изрази желба за борба против Конор Мекгрегор против кого се бореше и загуби во 2014 година. Мекгрегор сака само борба против Кабиб , па затоа жестоко му одговори на Пориер. „Го избришав

МекГрегор му одговори на Поарие: К…ин сине, го избришав подот со тебе за 90 секунди!

МекГрегор му одговори на Поарие: К…ин сине, го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Дастин Поаирие не успеа да го освои УФЦ насловот во лесна категорија откако загуби во само три рунди од Хабиб Нурмагомедов. Но, наспроти и тој пораз, на Твитер изрази желба за борба против Конор МекГрегор против кого се бореше и загуби во 2014 година. МекГрегор се спомнува и како можна опција за следен противник на Хабиб. „Мислам дека реванш против

Мекгрегор го „нападна“ Порие: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Мекгрегор го „нападна“ Порие: Го избришав подот со тебе за 90 секунди!

Дастин Порие загуби од Хабиб Нурмагомедов во третета рунда, па така не успеа да го освои шампионскиот појас во лесна категорија во УФЦ. Сепак, Порие не сака да паузира долго, па посака борба против Конор Мекгрегор, со кој се бореше пред пет години, но загуби, па сега има шанса да му се реваншира. Мекгрегор, од друга страна, не ја дели истата идеја