притисни ентер »

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!
Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали

Манчестер Ј. водеше во Берн, но на крајот замина како поразен од швајцарски Јанг Бојс на премиерата од новата сезона во Лигата на шампионите. Ниту Роналдо не беше од помош да се остане непоразен. Севиља и Салцбург одиграа многу нервозен меч во кој имаше од се по нешто, но на крајот немаше победник. ЈАНГ БОЈС – МАНЧЕСТЕР Ј. 2:1 Кристијано Роналдо уште

Севиља и Салцбург одиграа 1:1, а им досудија четири пенали

Севиља и Салцбург одиграа 1:1, а им досудија четири пенали

Додека Јанг Бојс во првото коло од ЛШ се бореше за пресврт против Манчестер Јунајтед, во Шпанија се случија четири пенали и тоа замислете сите во првиот дел. Салцбург поведе, па промаши два по ред, а Ракитиќ израмни исто така од белата точка. СРАМЕН ПОРАЗ НА ЈУНАЈТЕД ВО 95-ТА И НОВ ГОЛ НА РОНАЛДО

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали

Манчестер Ј. водеше во Берн, но на крајот замина како поразен од швајцарски Јанг Бојс на премиерата од новата сезона во Лигата на шампионите. Ниту Роналдо не беше од помош да се остане непоразен. Севиља и Салцбург одиграа многу нервозен меч во кој имаше од се по нешто, но на крајот немаше победник. ЈАНГ БОЈС – МАНЧЕСТЕР Ј. 2:1 Кристијано Роналдо уште

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но