притисни ентер »

Федерер за Кирјос: Што тој направи, го повреди столот? Не треба да…
Федерер за Кирјос: Што тој направи, го повреди столот? Не треба да…

Федерер за Кирјос: Што тој направи, го повреди столот? Не треба да…

Еден од најголемите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер даде коментар, односно го искажа својот став за Ник Кирјос и неговото однесување на Мастерсот во Рим. Кирјос имаше „шоу“ во италијанската престолнина, „шоу“ за кое според многумина треба да заработи суспензија од АТП , но со ова не се согласува освојувачот на 20 грен слем титули кој смета