притисни ентер »

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин
Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс. Милвоки за едно полувреме го декласираа тимот на Голден стејт. Јанис и екипата, првиот дел го добија со неверојатни 77:38. Гркот

Шампионот му одржа лекција на Голден Стејт, Бруклин се посрамоти против Оклахома

Шампионот му одржа лекција на Голден Стејт, Бруклин се посрамоти против Оклахома

Кошаркарите на Милвоки Бакс му одржаа лекција на Голден Стејт Вориорс (118-99) во дербито во НБА лигата. Актуелниот шампион ја дочека оваа битка со четири порази во последните пет средби, па токму тоа им даде дополнителна мотивација, енергија, па одиграа страшно прво полувреме кое го завршија со неверoјатни 39 разлика (77-38). Ова значеше дека вториот

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс. Милвоки за едно полувреме го декласираа тимот на Голден стејт. Јанис и екипата, првиот дел го добија со неверојатни 77:38. Гркот

Јанис сам ги реши Вориорс, Оклахома го изненади Бруклин

Јанис сам ги реши Вориорс, Оклахома го изненади Бруклин

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа пет натпревари. Во дербито на вечерта Милвоки Бакс го уништи Голден Стејт Вориорс совладувајќи го со 118-99. Јанис Адетокумбо беше прво име во победничкиот табор со трипл-дабл (30 поени, 12 скока и 11 асистенции) за само 30 минути поминати на паркетот. Во „сивилото“ на Вориорс најдобар беше Ендрју Вигинс со 16

Шампионот му одржа лекција на Голден Стејт, Бруклин се посрамоти против Оклахома

Шампионот му одржа лекција на Голден Стејт, Бруклин се посрамоти против Оклахома

Кошаркарите на Милвоки Бакс му одржаа лекција на Голден Стејт Вориорс (118-99) во дербито во НБА лигата. Актуелниот шампион ја дочека оваа битка со четири порази во последните пет средби, па токму тоа им даде дополнителна мотивација, енергија, па одиграа страшно прво полувреме кое го завршија со неверјатни 39 разлика (77-38). Ова значеше дека вториот

Јанис и Милвоки го декласираа Голден Стејт, Денвер и Јокиќ лесно со Портланд!

Јанис и Милвоки го декласираа Голден Стејт, Денвер и Јокиќ лесно со Портланд!

Кога ќе се разигра Јанис Адетокумбо, тогаш се е полесно за шампионот Милвоки, па кога за противник имаш и таков ривал како што е Голден Стејт. Имено Милвоки со 118-99 успеа да го победи Голден Стејт во дербито на вечерта во НБА, а Јанис постигна 30 поени, имаше 12 скокови и 11 асистенции. Ова за него беше трет трипл-дабл сезонава. Стеф Кари кај Голден

Јанис и Милвоки го декласираа Голден Стејт, Денвер и Јокиќ лесно со Портланд!

Јанис и Милвоки го декласираа Голден Стејт, Денвер и Јокиќ лесно со Портланд!

Кога ќе се разигра Јанис Адетокумбо, тогаш се е полесно за шампионот Милвоки, па кога за противник имаш и таков ривал како што е Голден Стејт. Имено Милвоки со 118-99 успеа да го победи Голден Стејт во дербито на вечерта во НБА, а Јанис постигна 30 поени, имаше 12 скокови и 11 асистенции. Ова за него беше трет трипл-дабл сезонава. Стеф Кари кај Голден

Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ

Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ

ВИДЕО: Денвер убедливо над Портланд, најефикасни Бартон и Јокиќ Ф.К. Пред 3 минути Никола Јокиќ помеѓу најефикасните во новата победа на Денвер нагетс/ фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER Кошаркарите на Денвер убедливо го совладаа Портланд со 140:108 на домашен терен и го запишаа 21 триумф од почетокот на сезоната во НБА лигата . Нагетси до победата беа предводени

НБА: Трета победа на Пеликанс во четири натпревари, Бакс супериорни против Вориорс

НБА: Трета победа на Пеликанс во четири натпревари, Бакс супериорни против Вориорс

Во еден од сниноќешните натпревари во НБА лигата, гостински пораз забележаа кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс кај Њу Орлеанс Пеликанс со 89:113. Домашните уште по првата делници имаа водство од 13 поени, а до полувременот предноста на Пеликанс се зголеми на 19 коша (53:34). Мечот го одбележа и високата бројка успешни додавања на домашните играчи од