притисни ентер »

Мантил-фустанот  е вечно модерен модел
Мантил-фустанот  е вечно модерен модел

Мантил-фустанот е вечно модерен модел

Фустаните се еден од најдобрите избори ова лето, а доколку размислувате за спој на женственоста и практичноста, тогаш одлучете се за мантил-фустан, кој никогаш не излегува од мода. Магазинот „Ин стајл Еспана“ пишува дека ова парче облека е соодветно за комбинирање, а во исто време е соодветно за голем број пригоди. Копчињата ги прикриваат сите евентуални

Совршен летен изглед – Војвотката Кејт ја отвори сезоната на цветните фустани

Совршен летен изглед – Војвотката Кејт ја отвори сезоната на цветните фустани

Женствено, модерно и комфорно – Кејт Мидлтон го има рецептот за идеалниот летен стајлинг Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон го посети Норфолк а за оваа прилика таа одбра фустан со миди должина во цветен дезен. Во прашање е брендот “Faithfull and Brand” чија изнесува 180 фунти. Со овој лепршав и женствен фустан таа искомбинира еспадрили во крем боја

Стајлинг за чиста десетка: Кејт Мидлтон во совршена летна комбинација

Стајлинг за чиста десетка: Кејт Мидлтон во совршена летна комбинација

Војвотката од Кембриџ не ја симна насмевката од лицето, а со изборот на стајлинг, уште еднаш „победи“ кај модните критичари, така што и овој пат, не можеа да ѝ дадат пониска оценка од чиста десетка. Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам ги израдуваа децата со посебни потреби во Норфолк и поминаа едно попладне со нив во дружење и уредување

Цветниот фустан на Кејт Мидлтон станува летен хит!

Цветниот фустан на Кејт Мидлтон станува летен хит!

Кејт Мидлтон го посети детското прифатилиште во Норфолк, каде што последен пат беше во ноември 2009 година кога и го отвори објектот. profimedia Instagram Војвотката од Kембриџ носеше преубав летен фустан од брендот „Феитфул“ со цветен дезен. Instagram Фустанот чини 180 фунти, и веќе е распродаден! Instagram Прочитајте и... Дневен хороскоп за 28 јуни:

Кејт Мидлтон во лежерен цветен фустан што ќе ви послужи како супер стилска инспирација

Кејт Мидлтон во лежерен цветен фустан што ќе ви послужи како супер стилска инспирација

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, за време на пандемијата обврските ги извршуваше од својата канцеларија. Но, од неодамна службените должности повторно почна да ги спроведува на „терен", надвор од својот дом, а на една таква работна средба деновиве беше фотографирана во стајлинг што ќе ви послужи како одлична стилска инспирација. Аутфитот истовремено

Кејт Мидлтон во лежерен цветен фустан што ќе ви послужи како супер стилска инспирација

Кејт Мидлтон во лежерен цветен фустан што ќе ви послужи како супер стилска инспирација

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, за време на пандемијата обврските ги извршуваше од својата канцеларија. Но, од неодамна службените должности повторно почна да ги спроведува на „терен", надвор од својот дом, а на една таква работна средба деновиве беше фотографирана во стајлинг што ќе ви послужи како одлична стилска инспирација. Аутфитот истовремено