притисни ентер »

Карачиќ: Сакам да победи Македонија
Карачиќ: Сакам да победи Македонија

Карачиќ: Сакам да победи Македонија

Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор пред стартот на дуелите од вториот круг. Поранешниот вардарец Игор Карачиќ, кој се израдува многу при средбата со нас, Макецонците во хотелот, посакува победа на Македонија. „Сакам да

Карачиќ: Сакам да победи Македонија

Карачиќ: Сакам да победи Македонија

Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор пред стартот на дуелите од вториот круг. Поранешниот вардарец Игор Карачиќ, кој се израдува многу при средбата со нас, Макецонците во хотелот, посакува победа на Македонија. „Сакам да

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија

Ракометарите неколку часа пред клучниот натпревар со Австрија, добија неочекувана поддршка, од селекторот на Хрватска, Лино Червар. Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава пристигна во Виена, а во хотелот беа пречекани од

КАРАЧИЌ: Навивам за Македонија, Хрватска да игра со вас во Виена во вториот круг

КАРАЧИЌ: Навивам за Македонија, Хрватска да игра со вас во Виена во вториот круг

Сакам да победи Македонија и со вас да играме во вториот круг. Тогаш ќе биде сигурно дека Виена ќе биде преплавена од наши и ваши навивачи, вели поранешниот вардаров играч и хрватски репрезентативец Игор Карачиќ за 24 Ракомет. Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска,

Карачиќ: Сакам да победи Македонија!

Карачиќ: Сакам да победи Македонија!

Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор пред стартот на дуелите од вториот круг. Поранешниот вардарец Игор Карачиќ, кој се израдува многу при средбата со нас, Македонците во хотелот, посакува победа на Македонија. „Сакам да

Карачиќ: Сакам да победи Македонија, Виена ќе биде преполна со навивачи!

Карачиќ: Сакам да победи Македонија, Виена ќе биде преполна со навивачи!

Карачиќ: Сакам да победи Македонија, Виена ќе биде преполна со навивачи! Хрватската репрезентација која имаше перфектен скор по првата фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, пристигна во Виена и ќе има два дена одмор пред стартот на дуелите од вториот круг. Поранешниот вардарец Игор Карачиќ, кој се израдува многу при средбата

Хрватите стигнаа во Виена, сакаат Македонија да остане

Хрватите стигнаа во Виена, сакаат Македонија да остане

ЕКИПА во Виена , Стеван Цаневски Хрватска ја одработе маестрално задачата во Грац, забележа три победи во групата А, па со два пренесени бода „коцкестите“ попладнево допатуваа во Виена. Видно расположени од сопствениот успех, селекторот Лино Червар и поранешните „вардарци“ Лука Циндриќ и Игор Карачиќ не кријат дека сакаат во австриската престолнина

„Вардар во „мало“: Карачиќ и Циндра се чекираа во Виена, го чекаат Столе

„Вардар во „мало“: Карачиќ и Циндра се чекираа во Виена, го чекаат Столе

Хрватска веќе е во Виена. Оваа репрезентација заедно со Германија можат да бидат едни од противниците на македонската репрезентација во главната рунда, секако доколку успееме да ја совлада Австрија. Со насмевки на лицата влегоа во хотелот каде што е сместена Македонија. Екс-вардарците, Лука Циндриќ и Игор Карачиќ го чекаат својот некогашен капитен,

„Вардар во „мало“: Карачиќ и Циндра се чекираа во Виена, го чекаат Столе

„Вардар во „мало“: Карачиќ и Циндра се чекираа во Виена, го чекаат Столе

Хрватска веќе е во Виена. Оваа репрезентација заедно со Германија можат да бидат едни од противниците на македонската репрезентација во главната рунда, секако доколку успееме да ја совлада Австрија. Со насмевки на лицата влегоа во хотелот каде што е сместена Македонија. Екс-вардарците, Лука Циндриќ и Игор Карачиќ го чекаат својот некогашен капитен,