притисни ентер »

Херојот од „Прв до врв“
Херојот од „Прв до врв“

Херојот од „Прв до врв“

Херојот од „Прв до врв“ Силвија Митевска Пред 5 минути Силвија Митевска На Скопје му се случи преубав настан. Настан што успеа да мотивира и да инспирира и млади и возрасни да дојдат на Водно и да бидат физички активни. Настан преку кој се развива и се стимулира спортската култура и се учат новите генерации дека недела не е ден за да биде поминат на

Османи во посета на Белград, ќе се сретне со Вучиќ, Брнабиќ и Дачиќ

Османи во посета на Белград, ќе се сретне со Вучиќ, Брнабиќ и Дачиќ

Османи во посета на Белград, ќе се сретне со Вучиќ, Брнабиќ и Дачиќ К.И. Пред 4 минути Бујар Османи на прес во МНР / Фото: ''Слободен печат'' - Драган Митрески Реформската агенда на Србија, партнерството на земјата со ОБСЕ и помошта што ѝ ја дава Мисијата на ОБСЕ во Србија за реализирање на овие процеси ќе бидат главните теми на дводневната посета

Втор убедлив пораз за Македонија на ЕП во ракомет на плажа

Втор убедлив пораз за Македонија на ЕП во ракомет на плажа

Втор убедлив пораз за Македонија на ЕП во ракомет на плажа С.Д Пред 4 минути Фото: ЕХФ Женската ракометна репрезентација во ракомет на плажа доживеа и втор пораз на Европското првенство во Португалија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Откако денес претходно во првиот натпревар загубивме од Украина, ракометарките беа поразени и од Холандија

Стотици плажи во Грција стануваат достапни за лицата со посебни потреби

Стотици плажи во Грција стануваат достапни за лицата со посебни потреби

Стотици плажи во Грција стануваат достапни за лицата со посебни потреби А.Т. Пред 4 минути Фото: Пекселс/ mikhail-nilov Акцијата „Создавање интегрирани туристички достапни морски дестинации“ донесе резултати, повеќе од 250 плажи низ Грција станаа достапни за секого, пишува грчки „Мери Клер“ . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Конкретно,

Претседавачот со ОБСЕ Османи во посета на Србија

Претседавачот со ОБСЕ Османи во посета на Србија

Претседавачот со ОБСЕ Османи во посета на Србија М.С. Пред 3 минути Министерот за надворешни работи Бујар Османи Реформската агенда на Србија, партнерството на земјата со ОБСЕ и помошта што ѝ ја дава Мисијата на ОБСЕ во Србија за реализирање на овие процеси ќе бидат главните теми на дводневната посета на претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни

Македонија со пораз го започна Европското првенство во ракомет на плажа

Македонија со пораз го започна Европското првенство во ракомет на плажа

Македонија со пораз го започна Европското првенство во ракомет на плажа С.Д Пред 2 минути Фото: ЕХФ Македонската женска репрезентација во ракомет на плажа со пораз го започна Европското првенство во Португалија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ракометарките предводени од тренерот Златко Мојсовски и Ања Алтхаус беа поразени од Украина

Претседателката на Грција одржа лидерска средба, земјата ќе добие службена Влада

Претседателката на Грција одржа лидерска средба, земјата ќе добие службена Влада

Претседателката на Грција одржа лидерска средба, земјата ќе добие службена Влада МИА Пред 53 секунди Екатерини Сакеларопулу / Фото EPA-EFE/DUMITRU DORU Лидерската средба во Претседателската палата во Атина, како што беше очекувано, заврши без да се постигне договор, а Грција ќе добие привремена, службена Влада што ќе има една единствена цел, да ја

ВО ЖИВО: Свечено одбележување на 24 Мај, денот на сесловенските просветители

ВО ЖИВО: Свечено одбележување на 24 Мај, денот на сесловенските просветители

ВО ЖИВО: Свечено одбележување на 24 Мај, денот на сесловенските просветители М.С. Пред 2 минути Свеченото одбележување на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители светите Кирил и Методиј, годинава се случува во Охрид. Се очекува на одбележувањето да се обрати премиерот Димитар Ковачевски како и други претставници од владата. Добиј ги најважните

Моторциклист повреден во сообраќајка кај „Илинденска“

Моторциклист повреден во сообраќајка кај „Илинденска“

Моторциклист повреден во сообраќајка кај „Илинденска“ М.С. Пред 2 минути Фото: МВР Минатата вечер во 21 часот и 20 минути, во сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди се здобил 23-годишен моторциклист (Ј.Р) информираат од МВР. Незгодата се случила на  крстосницата од улицата „Бледски договор” и булеварот „Илинден”. Според пријавата, се случила