притисни ентер »

Кривична за струмичкиот пироман - запалил возило пред домот на неговиот сопственик
Кривична за струмичкиот пироман - запалил возило пред домот на неговиот сопственик

Кривична за струмичкиот пироман - запалил возило пред домот на неговиот сопственик

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.„Панче Пешев“ во Струмица, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било

Кривична за струмичкиот пироман - запалил возило пред домот на неговиот сопственик

Кривична за струмичкиот пироман - запалил возило пред домот на неговиот сопственик

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.„Панче Пешев“ во Струмица, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.„Панче Пешев“ во Струмица, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

Кривична пријава за струмичанец кој запалил возило

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.„Панче Пешев“ во Струмица, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било

Фатен струмичанец кој запалил возило

Фатен струмичанец кој запалил возило

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, соошти денес МВР. Струмичанецот во вторникот на ул.„Панче Пешев“ во Струмица, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев" во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на ТППЕ Струмица. Истиот ден пријавениот бил забележан од полициски

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било паркирано пред домот

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Струмичката полиција до ОЈО поднесе кривична за предизвикување општа опасност против К.Ј (26) од струмичкото село Рич. Тој на 5 овој месец, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев” во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на противпожарна

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција. Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција. Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче