притисни ентер »

Мисија потешка и од потрагата по венчаница: Што можат да облечат мајките за свадбите на своите деца без да изгледаат невкусно
Мисија потешка и од потрагата по венчаница: Што можат да облечат мајките за свадбите на своите деца без да изгледаат невкусно

Мисија потешка и од потрагата по венчаница: Што можат да облечат мајките за свадбите на своите деца без да изгледаат невкусно

Не им само на младенците тешко да одлучуваат што да облечат на денот на венчавката. И нивните мајки сакаат да блеснат и да го прослават најсреќниот ден на нивните деца. Но, изборот на фустан или комбинација никогаш не им е лесна задача. Навикнати сме на тоа дека особено младите имаат проблем да ја најдат совршената венчаница во која ќе го поминат својот

Се урна сонот за среќен и безгрижен живот: Брена кроела планови за големо семејство со друг маж

Се урна сонот за среќен и безгрижен живот: Брена кроела планови за големо семејство со друг маж

ИЗВОР Скопје24 | август 5, 2022 Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се еден од најскладните парови на  јавната сцена, а нивната љубов трае веќе три децении. Регионална ѕвезда која со својот изглед во тие години внесе нова енергија и вистинска возбуда, нејзините концерти беа најпосетени, а нејзината популарност достигна големи височини. Од друга страна, Слободан

Ѝ се урна сонот за среќен и безгрижен живот: Брена кроела планови за големо семејство со друг маж

Ѝ се урна сонот за среќен и безгрижен живот: Брена кроела планови за големо семејство со друг маж

Брена и Боба важеа за еден од омилените парови, а нивната венчавка беше гламурозна. Тие се венчаа на 7 декември 1991 година во поранешниот хотел „Интерконтинентал“, а на венчавката присуствуваа 500 гости. Оваа свадба е специфична по многу аспекти. Кумови беа Борис Бекер и Џон Циријака , а младенците од нив добија скап „мерцедес“, а интересен детаѝ