притисни ентер »

На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили
На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили

На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили

Беспилотни автомобили „Јандекс“ почнаа да возат во градот Ен Арбор во американската држава Мичиген. Од компанијата во Тел Авив тврдат дека тоа е втората тест-зона надвор од Русија, по Тел… Текстот На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили е превземен од USB.mk . The post На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили appeared

На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили

На улиците во САД се појавија руски беспилотни автомобили

Беспилотни автомобили „Јандекс“ почнаа да возат во градот Ен Арбор во американската држава Мичиген. Од компанијата во Тел Авив тврдат дека тоа е втората тест-зона надвор од Русија, по Тел Авив во Израел, пишува „Росијскаја газета“. На патиштата на Ен Арбор ќе може да се најде четвртата генерација врз база на „Хјундаи Соната“, која беше претставена