притисни ентер »

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од нападот на синагогата во Германија
ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од нападот на синагогата во Германија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од нападот на синагогата во Германија

Униформиран маж пукал кон синагогата и фрлил граната врз еврејските гробишта. Потоа избегал со возило, а полицијата трага по него. Полицијата објави предупредување до граѓаните на Хале да не излегуваат од дома , додека трае потерата по вооружениот маж со автоматско оружје и гранати. Објавено е и видеото од нападот , снимено од безбедносните камери

Пукање пред синагога во Германија, има загинати, напаѓачот во бегство

Пукање пред синагога во Германија, има загинати, напаѓачот во бегство

Најмалку две лица загинаа во пукање што се случило пред синагогата во градот Хале, Германија, јавува АФП, повикувајќи се на локалната полиција. Според неофицијални информации, една од жртвите е жена. На официјалниот твитер-профил на полицијата во Хале пишува дека сторителот е во бегство и дека потерата е во тек. Nach ersten Erkenntnissen wurden zwei

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Германската полицијата потврди дека едно лице е приведено по пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а неколку други се повредени. Граната бил фрлена и на еврејските гробишта. Тие не изнесуваат детали за уапсениот и за целта на нападот. Весниците „Билд“ и „Мителдојче цајтунг“ објавија дека пукањето се случило во близина на синагогата. Едно лице интервјуирано

Прва снимка од нападот во Германија - маскиран маж излегол од автомобил и почнал да пука

Прва снимка од нападот во Германија - маскиран маж излегол од автомобил и почнал да пука

Најмалку две лица се убиени во германскиот град Хале, а властите објавиле снимки од пукањето. На снимката може да се види маж, облечен во воена униформа, како излегува од возилото и почнува да пука. Постои сомнение дека нападот го извршиле двајца мажи. „Нашите сили уапсија едно лице. Остануваме на готовс. Ги распоредивме силите и околу Хале и се обидуваме

Едно лице приведено по вооружениот напад врз синагогата во Хале

Едно лице приведено по вооружениот напад врз синагогата во Хале

Најмалку две лица загинаа при вооружен напад во синагога во германскиот град Хале. Полицијата соопшти дека е приведено едно лице. Инцидентот се случи кога непознато лице влегло во синагогата и почнало да пука од автоматска пушка, а потоа избега. Се претпоставува дека напаѓачот се упатил во правец на Лајпциг. Според дел од медиумите врз синагогата е

Објавена снимка од нападот во Германија: Излегол од автомобил и почнал да пука

Објавена снимка од нападот во Германија: Излегол од автомобил и почнал да пука

Плоцијата потврди дека едно лице е приведено, п о пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а други се повредени. На еврејските гробишта е фрлена и рачна граната. Плоцијата потврди дека едно лице е приведено, п о пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а други се повредени. На еврејските гробишта е фрлена и рачна граната. Видеоснимка од нападот е

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Германската полицијата потврди дека едно лице е приведено по пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а неколку други се повредени. Граната бил фрлена и на еврејските гробишта. Тие не изнесуваат детали за уапсениот и за целта на нападот. Весниците „Билд“ и „Мителдојче цајтунг“ објавија дека пукањето се случило во близина на синагогата. Едно лице интервјуирано

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Еден уапсен по пукањето во Хале, ново пукање во Ландсберг

Германската полицијата потврди дека едно лице е приведено по пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а неколку други се повредени. Граната бил фрлена и на еврејските гробишта. Тие не изнесуваат детали за уапсениот и за целта на нападот. Весниците „Билд“ и „Мителдојче цајтунг“ објавија дека пукањето се случило во близина на синагогата. Едно лице интервјуирано

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од нападот на синагогата во Германија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од нападот на синагогата во Германија

Униформиран маж пукал кон синагогата и фрлил граната врз еврејските гробишта. Потоа избегал со возило, а полицијата трага по него. Полицијата објави предупредување до граѓаните на Хале да не излегуваат од дома , додека трае потерата по вооружениот маж со автоматско оружје и гранати. Објавено е и видеото од нападот , снимено од безбедносните камери

Објавена снимката од нападот пред синагогата во Германија- напаѓачот фрлил и граната (Вознемирувачко видео)

Објавена снимката од нападот пред синагогата во Германија- напаѓачот фрлил и граната (Вознемирувачко видео)

Униформиран маж пукал кон синагогата и фрлил граната врз еврејските гробишта. Потоа мажот избегал со возило , а полицијата трага по него. Полицијата објави предупредување до граѓаните на Хале да не излегуваат од дома , додека трае потерата по вооруѓениот маж со автоматско оружје и гранати. Објавено е и видеото од нападот , снимено од безбедносните