Фудбалерите на Вардар одиграа реми против Свонси

Денеска фудбалерите на Вардар одигра нерешено со резултат 1:1 против екипата на Свонси . Тоа беше последниот натпревар за скопските „црвено-црни“ на подготовките во Словенија. Вардар успеа да дојде до водство во 21 минута, а стрелец на погодокот беше новото засилување Дианеси. Велшкиот клуб успеа да го избегне поразот во второто полувреме, односно

Вардар нерешено против англискиот Свонси

Фудбалерите на Вардар одиграа нерешено 1-1 против поранешниот англиски премиерлигаш Свонси. Натпреварот меѓу англискиот и македонскиот клуб се одигра во германскиот град Фридберг. Вардарци први дојдоа до погодок, откако новото засилување Џибрил Дианеси го пронајде патот до мрежата во 21. минута од натпреварот. Свонси успеа да израмни со голот кој падна

Деби гол на Дианеси, Вардар со големо реми против поранешниот премиерлигаш Свонси!

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар одигра реми 1-1 против поранешниот премиерлигаш Свонси како дел од подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига во која по долго време „црвено-црните“ влегуваат со големи амбиции. Избраниците на Горазд Михајлов одлично го отворија натпреварот и поведоа со 1-0 со голот на новата аквизиција

Гачевски бранеше со „сто раце“, Вардар ремизира со култниот Свонси

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар го одигра последниот контролен натпревар надвор од границите на Македонија. Се извлече поволен резултат, затоа што „црвено-црните“ ремизираа со некогашниот англиски премиерлигаш Свонси (1-1) во меч во Австрија. Вардарци тргнаа со офанзивен тим во кој доминираа новајлиите. Се играше допадливо, црвено-црните

ФК Вардар ремизираше против англискиот Свонси

Фудбалерите на Вардар одиграа нерешенп 1-1 против поранешниот англиски премиерлигаш Свонси. Натпреварот меѓу англискиот и македонскиот клуб се одигра во германскиот град Фридберг. Вардарци први дојдоа до погодок, откако новото засилување Џибрил Дианеси го пронајде патот до мрежата во 21. минута од натпреварот. Свонси успеа да израмни со голот кој падна

Вардар го поправи впечатокот од мечот со Динамо, одигра реми против Свонси!

За разлика од дуелот против Динамо Загреб во кој изгледаше немоќно, Вардар се покажа во значително подобро издание против Свонси на пријателскиот меч кој се играше во Австрија, дуелот заврши 1-1. Вардар имаше водство по првото полувреме, голот го даде Дианеси во 21. минута од натпреварот. Тој резултат беше актуелен до 62. минута кога Сонси изедначи

Вардар ремизира со поранешниот премиерлигаш Свонси!

Во својата последна проверка по подготовките во Раденци фудбалерите на Вардар го остварија највредниот резултат, ремизирајќи 1:1 со Свонси, член на англискиот Чемпионшип и поранешен премиерлигаш и освојувач на Лига купот од 2013 година. „Црвено-црните“ поведоа во 21 минута преку засилувањето Џибрил Дианеси од Франција, а израмни Португалецот Гонсало

Дебитантски гол на Дианеси, Вардар ремизираше против Свонси

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ремизираше 1-1 против поранешниот англиски премиерлигаш Свонси на пријателскиот натпревар што се одигра во Австрија. Тимот на Горазд Михајлов одигра многу подобро отколку против Динамо Загреб на „Максимир“. Вардар поведе со голот на новото засилување Џибрил Дианеси, кој го постигна дебитантскиот погодок во црвено-црниот