притисни ентер »

Чоколаден мус со црно и бело чоколадо
Чоколаден мус со црно и бело чоколадо

Чоколаден мус со црно и бело чоколадо

Состојки: 100 гр црно чоколадо за готвење, 100 гр бело чоколадо, 500 ml слатка павлака, рендано чоколадо за декорација. Подготовка: Црното чоколадо за готвење и белото чоколадо исечкајте ги на помали парчиња и префрлете ги во две посебни чинии. Загрејте 200 мл слатка павлака на средно-силен оган додека не зоврие, па тргнете го од оган. Истурете ја

Топло чоколадо со малини

Топло чоколадо со малини

Состојки: (за 2 лица) – 400 мл млеко – 100 мл слатка павлака – 200 гр бело чоколадо – лажичка кокосово масло – 3 лажици замрзнати малини – ванилин шеќер Подготовка: Измешајте ги млекото и слатката павлака, па ставете ги во длабок сад да се загреат. Чоколадото искршете го на ситни парчиња, па додадете го во смесата од млекото и слатката павлака, па

Чоколаден мус со црно и бело чоколадо

Чоколаден мус со црно и бело чоколадо

Состојки: 100 гр црно чоколадо за готвење, 100 гр бело чоколадо, 500 ml слатка павлака, рендано чоколадо за декорација. Подготовка: Црното чоколадо за готвење и белото чоколадо исечкајте ги на помали парчиња и префрлете ги во две посебни чинии. Загрејте 200 мл слатка павлака на средно-силен оган додека не зоврие, па тргнете го од оган. Истурете ја

Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима!

Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима!

Розово топло чоколадо? Зошто да не! Рецепт за топло чоколадо што треба да гo испробате оваа зима! Сакате да ги изненадите домашните со неверојатен и многу сладок рецепт? Тогаш дефинитивно го имаме решението за вас! Состојки • 1 чаша млеко • 2 лажици бело чоколадо • половина пакет ванилин шеќер • 2 лажици замрзнати малини или јагоди • неколку капки