притисни ентер »

Продолжува „војната“: Андоновски му одговори на Брестовац
Продолжува „војната“: Андоновски му одговори на Брестовац

Продолжува „војната“: Андоновски му одговори на Брестовац

Данило Брестовац по победата над Аргентина, последниот противник на кадетската репрезентација на Светското првенство, проговори и за оние напади и бројни критики на социјалните мрежи по секој завршен натпревар. „Имам напад од бивш ракометар, тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација. Неговиот син е на поширокиот список, но не е сега за

Продолжува „војната“: Андоновски му одговори на Брестовац

Продолжува „војната“: Андоновски му одговори на Брестовац

Данило Брестовац по победата над Аргентина, последниот противник на кадетската репрезентација на Светското првенство, проговори и за оние напади и бројни критики на социјалните мрежи по секој завршен натпревар. „Имам напад од бивш ракометар, тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација. Неговиот син е на поширокиот список, но не е сега за

Андоновски повторно „удри“:  Се форсираат играчи на Кире Лазаров  – вечниот директор се заканува

Андоновски повторно „удри“: Се форсираат играчи на Кире Лазаров – вечниот директор се заканува

Екс тренерот на Охрид, Горан Андоновски не му остана должен на селекторот Данило Брестовац. Откако предводникот на нашиотн национален тим  истакна: „Точно е дека ме напаѓа еден поранешен ракометар затоа што син му не сум го викнал во репрезентацијата. Неговиот син е на поширокиот список, но сметам дека сега не е за составот.“, и Андоновски имаше што

Андоновски му одговори на Брестовац: Ги форсираат играчите на КЛ7, внуци и љубимци без минутажа…

Андоновски му одговори на Брестовац: Ги форсираат играчите на КЛ7, внуци и љубимци без минутажа…

Кадетската репрезентација на Македонија во деби учеството на Мундијалите, натпреварувањето го заврши на 13 место. Избраниците на Данило Брестовац имаа подеми и падови во текот на целото првенство, но на крајот сепак финишираа со победа на ривалот од кој загубија во првото коло – Аргентина. Во ракометната јавност имаше полемики за изборот на играчите,

Брестовац: Немавме хемија за подобар резултат

Брестовац: Немавме хемија за подобар резултат

Македонската ракометна кадетска репрезентација заврши на 13. место на Светското првенство кое го играше на домашен терен. Со победата над Аргентина нашите репрезентативци го завршија мундијалот, но конечниот исход не е задоволувачки, вели селекторот Данило Брестовац. „Не сум задоволен од турнирот. Знам дека можеме подобро, но ја немавме потребната

Брестовац: Слаба хемија во тимот, ментална блокада - нешто недостигаше!

Брестовац: Слаба хемија во тимот, ментална блокада - нешто недостигаше!

По завршувањето на кадетското СП во Скопје, Данило Брестовац ја даде првата оцена за освоеното 13. место од неговите ракометари. Призна дека нешто ндостигало за да се достигне полниот потенцијал на оваа генерација 19-годишници. По три победи и четири порази, Брестовац смета дека можеле повеќе. Сите победи се против неевропски селекции, впрочем таква

Брестовац: Ме навредуваат затоа што не им ги викам децата во репрезентација!

Брестовац: Ме навредуваат затоа што не им ги викам децата во репрезентација!

Македонската репрезентација го освои 13 место на Мундијалот во Скопје за ракометари до 19 години. Победата над Аргентина го заокружи настапот на нашата селекција на ова СП. Селекторот Данило Брестовац смета дека пласманот е реален а целта била исполнета со учеството во осминафиналната рунда. „Ни недостасуваше борбеност и креативност во нападот. Не

Брестовац: Ме „нападна“ екс-ракометар, сегашен тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација

Брестовац: Ме „нападна“ екс-ракометар, сегашен тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација

Низ Светското кадетско првенство бевме сведоци на најразлични напади кон селекторот Данило Брестовац. Дел сметаат дека тој не го одбрал најдоброто, предводникот на „црвено-жолтите“ имаше свој коментар. „Имам напад од бивш ракометар, тренер, затоа што син му не го викам во репрезентација. Неговиот син е на поширокиот список, но не е сега за во тим.

БРЕСТОВАЦ: 13. место е реалност, вчера ја пропуштивме шансата за нешто големо

БРЕСТОВАЦ: 13. место е реалност, вчера ја пропуштивме шансата за нешто големо

Кадетската селекција на Македонија на 13. место го заврши настапот на Светското првенство У19 во Скопје. Нашите надежи се среќни што се одјавија со победа, но стои болката дека вчера, во осминафиналето имаа свои шанси со Португалија, но не ги искористија. „Целта ни беше осминафиналето, желба ни беше да игравме во четвртфинале, не успеавме. Против европските

Поранешни македонски репрезентативци се скараа на ФБ поради ракометарите

Поранешни македонски репрезентативци се скараа на ФБ поради ракометарите

Неуспехот на македонската кадетска селекција на Светското првенство во Скопје ги зовре страстите кај неколку наши поранешни ракометари кои на социјалните мрежи влегоа во дебата со навреди. Горан Андоновски го нападна стручниот штаб на селекцијата на чело со Данило Брестовац и побара оставка од нив. Во одбрана на селекторот застана Кире Атанасовски