притисни ентер »

Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?
Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?

Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?

Пилатесот е комбинација од истегнување и зголемување на силата и затоа се сврстува во една од најсигурните и многу ефикасни форми на вежбање. Еве што мора да знаете: Најважно е да го правите секој чекор правилно. Со истрегнување на едниот, а зајакнување на другиот мускул, си помагаме самите себеси, го намалуваме ризикот од повреди (не само додека вежбаме,

Фит-мама: Вежбање по породување

Фит-мама: Вежбање по породување

Колку време треба да помине по породувањето за да се вратите на вежбање, кои вежби се најдобри и на што треба да внимавате – објаснување за сите недоумици на оваа тема побаравме од Мери Амбросова , авторка на блогот mojafitnessmama.com . Назад на тренинг! Кога? Најважно е како се породила мајката, дали природно или со царски рез. Доколку се породила