притисни ентер »

ТФТ ангажираше плејмејкер од Канада
ТФТ ангажираше плејмејкер од Канада

ТФТ ангажираше плејмејкер од Канада

Македонскиот прволигаш, ТФТ доведе уште едно засилување за престојнава сезона и тоа засилување на плејмејкерската позиција. Се работи за Алан Луис кој претходната кампања ја минал во редовите на Монтреал каде имал просек од 9,3 поени, 3,8 скокови, 5,3 асистенции и 1,3 украдени топки по натпревар. Тој е играч кој има двојно државјанство, Канада и Хаити

Официјално: Канадско засилување за ТФТ

Официјално: Канадско засилување за ТФТ

Македонскиот прволигаш кој оваа сезона ќе учествува и во АБА2 првенството, ТФТ ги засили своите редови со канадскиот плејмејкер Алаин Луис. 185 сантиметри високиот кошаркар во мак-баскетот доаѓа од редовите на канадскиот прволигаш Монтреал каде минатата сезона на 16 одиграни средби забележа просек од 9.3 поени, 3.8 скокови, 5.3 асистенции и 1.3 украдена

ТФТ се засили со канадски плејмејкер

ТФТ се засили со канадски плејмејкер

Кошаркарскиот клуб ТФТ кој и оваа сезона ќе учествува во АБА2 лигата, промовираше ново засилување кое доаѓа од Канада, Ален Луис. Се работи за плејмејер кој доаѓа од канадскиот тим Монтреал каде минатата сезона на 16 одиграни натпревари имал просек од 9,3 поени, 3,8 скокови, 5,3 асистенции и 1,3 украдени топка по натпревар. ТФТ очекува Ален Луис да

ТФТ се пофали со ново име, доаѓа плејмејкер со потекло од Хаити

ТФТ се пофали со ново име, доаѓа плејмејкер со потекло од Хаити

Кошаркарскиот прволигаш ТФТ Mozzart промовира ново име за креативниот дел од тимот. Нов кошаркар на клубот од Тафталиџе е Алан Луис, кошаркар со двојно државјанство од Хаити и Канада . Се работи за плејмејкер кој треба да ја организира играта на тимот во новата сезона. Луис доаѓа во ТФТ од редовите на Алајанс Монтреал од Канада. Во минатата сезона

Канадско засилување за ТФТ

Канадско засилување за ТФТ

Уште едно странско засилување во дресот на ТФТ. Клубот од Тафталиџе денеска го престави Ален Луис. Станува збор за кошаркар кој во редовите на ТФТ доаѓа од канадски Монтреал, каде минатата сезона имаше просек од 9,3 поени, 5,3 асистенции, 3,8 скока и 1,25 украдени топки по натпревар за 28 минути игра. Тој е искусен играч кој има 25 години и ќе има