притисни ентер »

По шокантната најава за повлекување од тенисот – Мареј доби мноштво емотивни пораки од колегите
По шокантната најава за повлекување од тенисот – Мареј доби мноштво емотивни пораки од колегите

По шокантната најава за повлекување од тенисот – Мареј доби мноштво емотивни пораки од колегите

Енди Мареј кој беше долг период дел од големата четворка, најверојатно и скоро ќе ја заврши професионалната кариера како тенисер. Тој на последната своја пресконференција, имаше емотивен испад, односно емотивен набој пред новинарите и медиуми, на кои им соопшти дека неговиот крај во тенисот се ближи, пред се поради тоа што има многу проблеми со повредите

Кирјос испрати емотивна порака до Мареј: Ова не е тажен ден само за тебе...

Кирјос испрати емотивна порака до Мареј: Ова не е тажен ден само за тебе...

Австралискиот тенисер Ник Кирјос реши на емотивен начин да се прости до Енди Мареј, кој кажа дека Австралијан Опен би можел да му биде последен турнир во кариерата. Кирјос е познат како тенисер, кој често прави глупости на терените и се наоѓа во центар на внимание поради своето однесување, но со пораката за Мареј го покажа и своето второ лице. „Енди,

Убавото лице на Кирјос, со емотивна порака се прости од Мареј

Убавото лице на Кирјос, со емотивна порака се прости од Мареј

Австралискиот тенисер Ник Кирјос е познат по своите испади на тениските терени, но овојпат се прослави со убава работа. Преку социјалните мрежи одлучи да се прости од Енди Мареј кој ноќеска објави крај на кариерата и испрати прекрасна порака до него. „Знам дека ме сфаќаше како шегаџија, но барем слушни ме што имам сега да ти кажам, стар пријателе.

Тенискиот свет во шок: Мареј, не се откажувај, ти си шампион!

Тенискиот свет во шок: Мареј, не се откажувај, ти си шампион!

Голем број тенисери му дадоа поддршка на Енди Мареј, откако Британеот најави дека Австралијан Опен би можел да му биде последен турнир во кариерата. Поранешниот најдобар тенисер ја соопшти веста на прес-конференцијата за медиумите, која ја напушти во солзи, а тоа беше причина да пристигнат голем број пораки за охрабрување. „Енди, само што ја гледав

The Tried and True way of  Best Dating Sites for ladies in Step by Step Detail

The Tried and True way of Best Dating Sites for ladies in Step by Step Detail

The Tried and True way of Best Dating Sites for ladies in Step by Step Detail Ok, i do believe i am aware Best online dating sites for Females, Now Tell Me About Best internet dating sites for ladies! Some partners desire to put spice within their relationship or wedding in purchase they look for intercourse activities with a different sort of few

Ideas on online dating services in a simple to Follow Order

Ideas on online dating services in a simple to Follow Order

Ideas on online dating services in a simple to Follow Order Characteristics of Online Dating Sites Some online dating services even provide you with a summary of photographers in your area that deal exclusively in internet site that is dating. It is definitely stupendous to get a site that is dating to each part of the viewers. You can actually begin

A Fool’s Handbook to Best Free Online Dating Sites Explained

A Fool’s Handbook to Best Free Online Dating Sites Explained

A Fool’s Handbook to Best Free Online Dating Sites Explained Up in Arms About Best Free Internet Dating Sites? regrettably, a small website isn’t fundamentally better. Other sites, such as for example OurTime, offer effective search features that enable you to definitely find a catch influenced by the requirements that is quite crucial that you you