притисни ентер »

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво
Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

НБА асот Кајри Ирвинг одбива да прими вакцина против вирусот Ковид-19, поради оваа негова одлука може да остане без дополнителни 200 милиони долари. Градот Њујорк неодамна донесе одлука дека посетата на јавни места е дозволена само со потврда за вакцинација, што значи дека славниот кошаркар на Бруклин Нетс не може да игра натпревари дома. Тимот пак

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

НБА асот Кајри Ирвинг одбива да прими вакцина против вирусот Ковид-19, поради оваа негова одлука може да остане без дополнителни 200 милиони долари. Градот Њујорк неодамна донесе одлука дека посетата на јавни места е дозволена само со потврда за вакцинација, што значи дека славниот кошаркар на Бруклин Нетс не може да игра натпревари дома. Тимот пак

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

Ирвинг може да изгуби огромно богатсво

НБА асот Кајри Ирвинг одбива да прими вакцина против вирусот Ковид-19, поради оваа негова одлука може да остане без дополнителни 200 милиони долари. Градот Њујорк неодамна донесе одлука дека посетата на јавни места е дозволена само со потврда за вакцинација, што значи дека славниот кошаркар на Бруклин Нетс не може да игра натпревари дома. Тимот пак

Фашистите од НБА го пуштија Меџик да игра со ХИВ, а нема да го пуштат Ирвинг

Фашистите од НБА го пуштија Меџик да игра со ХИВ, а нема да го пуштат Ирвинг

Неколку американски политичари, претежно од Републиканската партија, деновиве жестоко ја напаѓаат НБА поради неможноста на Кајри Ирвинг да игра за Бруклин Нетс затоа што не е вакциниран. Ултра десничарката Марџори Тејлор Грин отиде најдалеку, нарекувајќи ги челниците на НБА – фашисти. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .

И Дурант се откажа од Ирвинг

И Дурант се откажа од Ирвинг

Како што се ближи почетокот на сезоната, станува јасно дека Бруклин ќе биде без една од трите мега ѕвезди во тимот. Кајри Ирвинг упорно одбива да се вакцинира, а ако не го направи тоа, не смее ни да тренира, ни да игра за својот тим. Тренерот Стив Неш повеќе не го ни спомнува плејмејкерот, но од Ирвинг се откажа и најдобриот играч во екипата Кевин

Ирвинг конечно проговори: Не направив никакво злосторство

Ирвинг конечно проговори: Не направив никакво злосторство

Ѕвездата на Бруклин, Кари Ирвинг, за прв пат проговори со тоа што потврди дека не е вакциниран против коронавирус, но и додаде дека секој има право на свој избор. Ирвинг е еден од најпознатите НБА играчи кој не сака да се вакцинира и затоа од тимот му забранија да игра и да тренира. НБА нема да ги принуди играчите да се вакцинираат против Ковид-19,

Ирвинг: Не направив никакво злосторство

Ирвинг: Не направив никакво злосторство

Кошаркарот на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг соопшти дека и дефинитивно одлучил да не се вакцинира и ги замолил сите да ја почитуваат неговата одлука. Искусниот плејмејкер не ја прими вакцината против коронавирус, поради што не може да тренира и игра за Бруклин. Според власите во Њујорк доколку не си вакциниран немаш дозвола за влез во сала. „Ако ме претставуваат

Ирвинг: Решив да не се вакцинирам против коронавирус

Ирвинг: Решив да не се вакцинирам против коронавирус

LinkSense.mk Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг побара да се почитува неговата одлука да не се вакцинира против коронавирусот. – Разбирам дека оваа одлука има финансиски импликации, не го сакам ова. Но, реалноста е дека за да бидам со тимот во Њујорк, треба да се вакцинирам. Донесов одлука да не се вакцинирам и ве замолувам да ја почитувате оваа одлука

Меѓу принципите и милионите – ги бира принципите: Ирвинг нема да се вакцинира против Ковид-19 свесен за последиците

Меѓу принципите и милионите – ги бира принципите: Ирвинг нема да се вакцинира против Ковид-19 свесен за последиците

Share Tweet Share Share Email Comments Кошаркарот на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг кажа дека е свесен какви последици може да доживее поради одлуката да не прими вакцина против ковид-19. Според одлуката на градските власти во Њујорк, не е дозволен влез во сали за невакцинирани лица и немаат намера да прават исклучок за спортистите. Поради оваа одлука,