притисни ентер »

Ултрасите на Аталанта: Клубот не смее да ја продолжи сезоната по овој историски масакр
Ултрасите на Аталанта: Клубот не смее да ја продолжи сезоната по овој историски масакр

Ултрасите на Аталанта: Клубот не смее да ја продолжи сезоната по овој историски масакр

Аталанта постигна историски успех со пласманот во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но истиот остана во сенка на големиот број жртви кој ги зема коронавирусот во Бергамо, па и цела Италија. Градот кој го претставува Аталанта е најпогоден од пандемијата, а неговите навивачи не сакаат ни да помислат на фудбал, без разлика на одличната позиција

Навивачите на Аталанта со порака: Тука веќе нема место за фудбал

Навивачите на Аталанта со порака: Тука веќе нема место за фудбал

Најжестоките навивачи на Аталанта упатија отворено писмо до претседателот на клубот Антонио Пекраси во кој се бара од клубот да се откаже од сите натпреварувања оваа сезона, поради, како што велат историскиот масакр во градот кој заслужува единствена и историска одлука. Бергамо доживеа огромна трагедија поради коронавирусот, па фудбалот и спортот едноставно

Водачот на ултрасите на Аталанта: Проклетиот вирус однесе многу животи - нема зошто повеќе да се игра фудбал!

Водачот на ултрасите на Аталанта: Проклетиот вирус однесе многу животи - нема зошто повеќе да се игра фудбал!

Ултрасите на фудбалскиот клуб Аталанта упатија отворено писмо до претседателот на тимот, Антонио Пекраси, барајќи да се откажат од сите натпреварувања оваа сезона, бидејќи, како што велат, е историски масакр во градот кој заслужува единство и историска одлука. Бергамо претрпе огромна трагедија поради коронавирусот, па речиси на никој во овие моменти

Порака од Бергамо: Играње фудбал би значело непочитување на мртвите…

Порака од Бергамо: Играње фудбал би значело непочитување на мртвите…

Челниците на Италијанската Фудбалска Федерација и претставниците на клубовите интензивно разговараат во обид да биде најден начин за финиширање на Калчо-лигата, но за навивачите на Аталанта нема дилема по ова прашање – сезоната мора да биде прекината. Бергамо е еден од најпогодените градови од коронавирусот, епидемијата низ Италија почна од дуелот

Навивачите на Аталанта со писмо: Во оваа трагедија, нема место за фудбал!

Навивачите на Аталанта со писмо: Во оваа трагедија, нема место за фудбал!

Италија е најпогодена земја од пандемијата на вирусот ковид-19. Епицентарот на „чизмата“ се наоѓа во северниот дел, односно во регионот Ломбардија, каде се наоѓаат Милано и Бергамо. Токму местото од каде потекнува Аталанта беше големо жариште, а многумина сметаа дека тоа е поради мечот кој го одигра овој тим против Валенсија во ЛШ. Тогаш, околу 40

„Биолошка бомба“ во Ломбардија – ТВ21 разговараше со Шпетим Ајдари кој бил на мечот Атланта-Валенсија

„Биолошка бомба“ во Ломбардија – ТВ21 разговараше со Шпетим Ајдари кој бил на мечот Атланта-Валенсија

Италија е една од најпогодените земји во Европа од коронавирус. По направена експертска анализа, градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека натпреварот Аталанта-Валенсија е причина за ширење на коронавирусот во областа Ломбардија. Тој дури мечот го оцени како биолошка бомба. Во Италија, првиот позитивен случај на Ковид-19 е регистриран на

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар меѓу Аталанта и Валенсија, што се одржа на 19 февруари во Милано, се заразени со новиот коронавирус. Аталанта и Валенсија го играа меѓусебниот натпревар во рамките на Лига на шампиони. „Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар меѓу Аталанта и Валенсија, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. Аталанта и Валенсија го играа меѓусебниот натпревар во рамките на Лига на Шампиони. „Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент

Мечот Аталанта-Валенсија беше биолошка бомба, вели Градоначалникот на Бергамо

Мечот Аталанта-Валенсија беше биолошка бомба, вели Градоначалникот на Бергамо

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори верува дека натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и Валенсија довел до масовното ширење на коронавирусот во Италија и Шпанија. Поради несоодветниот стадион во Бергамо, овој натпревар се играше на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано, на чии трибини имаше над 44.000 гледачи, вклучувајќи и гостински

„БИOЛOШКAТА БOMБA“ ПОТВРДЕНА: Сите 40.000 навивачи се зaрaзeни со кoрoнaвиpyc

„БИOЛOШКAТА БOMБA“ ПОТВРДЕНА: Сите 40.000 навивачи се зaрaзeни со кoрoнaвиpyc

Џорџо Гари, градоначалникот на Бергамо, изјави дека сите навивачи кој беа присутни на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија се позитивни на кoрoнaвиpyc. Калчолигашот на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано ги пречека „лилјaцитe“ во рамките од осминафиналето на Лигата на шампионите, а според многумина овој натпревар бил „биoлoшкa бoм6a“ за ширењето на