притисни ентер »

Алтернатива УТРЕ СО СТАВ дали ќе биде дел од владата на СДСМ
Алтернатива УТРЕ СО СТАВ дали ќе биде дел од владата на СДСМ

Алтернатива УТРЕ СО СТАВ дали ќе биде дел од владата на СДСМ

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во Бугарија во која загинаа 45 патници. Членот на Алтернатива и пратеник Скендер Реџепи Зејд за МИА изјави дека утревечер членовите на Централното претседателсто треба да му дадат насока на Централното

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во Бугарија во која загинаа 45 патници. Членот на Алтернатива и пратеник Скендер Реџепи Зејд за МИА изјави дека утревечер членовите на Централното претседателсто треба да му дадат насока на Централното

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Алтернатива утревечер ќе излезе со став дали ќе биде дел од владината коалиција

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во Бугарија во која загинаа 45 патници. Членот на Алтернатива и пратеник Скендер Реџепи Зејд изјави дека утревечер членовите на Централното претседателсто треба да му дадат насока на Централното собрание,

Алтернатива УТРЕ СО СТАВ дали ќе биде дел од владата на СДСМ

Алтернатива УТРЕ СО СТАВ дали ќе биде дел од владата на СДСМ

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во Бугарија во која загинаа 45 патници. Членот на Алтернатива и пратеник Скендер Реџепи Зејд за МИА изјави дека утревечер членовите на Централното претседателсто треба да му дадат насока на Централното

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

Претседателот на Владата и лидер на СДСМ Зоран Заев утре, петок, ќе поднесе оставка од лидерската функција во партијата. Несреќата на автопатот Струма ги одложи првичните планови за средба на највисоките партиски тела која требаше да се случи во вторникот. Според статутот на партијата, најдоцна 15 дена по утврдувањето на оставката, Извршниот комитет

СДСМ утре ќе заседава за ОСТАВКАТА на Заев

СДСМ утре ќе заседава за ОСТАВКАТА на Заев

СДСМ утревечер треба да одржи состанок на Централниот одбор, на чиј дневен ред ќе биде оставка на претседателот на партијата и премиер Зоран Заев. Доколку ЦО ја прифати оставката, почнува постапката за избор на нов претседател на партијата.  Според статутот на партијата, почнува рокот од 15 дена за распишување внатрепартиски избори за нов претседател

СДСМ утре ќе заседава за ОСТАВКАТА на Заев

СДСМ утре ќе заседава за ОСТАВКАТА на Заев

СДСМ утревечер треба да одржи состанок на Централниот одбор, на чиј дневен ред ќе биде оставка на претседателот на партијата и премиер Зоран Заев. Доколку ЦО ја прифати оставката, почнува постапката за избор на нов претседател на партијата.  Според статутот на партијата, почнува рокот од 15 дена за распишување внатрепартиски избори за нов претседател

Алтернатива утре ќе одлучува за влез во владата, а СДСМ за оставката на Заев

Алтернатива утре ќе одлучува за влез во владата, а СДСМ за оставката на Заев

Алтернатива за утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, кое треба да му даде насока на Централното собрание, највисок орган на партијата, кое ќе донесе одлука дали тие ќе станат дел од Владата и парламентарното мнозинство или ќе останат дел од опозицискиот блок. Владејачката СДСМ, пак, утревечер ќе одржи состанок на

„Алтернатива“ одлучува дали е „за“ или „против“ влез во Влада

„Алтернатива“ одлучува дали е „за“ или „против“ влез во Влада

Скендер Реџепи Зејд, член на Алтернатива и пратеник, за МИА изјави дека утревечер членовите на Централното претседателсто треба да му дадат насока на Централното собрание, највисок орган на партијата, и тоа ќе донесе одлука дали тие ќе станат дел од Владата и парламентарното мнозинство или ќе останат дел од опозицискиот блок. „Верувам дека во еден

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

Заев утре ќе ја поднесе оставката од лидерската позиција во СДСМ

Претседателот на Владата и лидер на СДСМ Зоран Заев утре, петок, ќе поднесе оставка од лидерската функција во партијата. Несреќата на автопатот Струма ги одложи првичните планови за средба на највисоките партиски тела која требаше да се случи во вторникот. Според статутот на партијата, најдоцна 15 дена по утврдувањето на оставката, Извршниот комитет