притисни ентер »

Синот на Шумахер му се нафрли на возачот, чиј татко плаќа за да вози: Сака ли да не убие?
Синот на Шумахер му се нафрли на возачот, чиј татко плаќа за да вози: Сака ли да не убие?

Синот на Шумахер му се нафрли на возачот, чиј татко плаќа за да вози: Сака ли да не убие?

Со тоа, синот на легендарниот Михаел Шумахер во својата дебитантска сезона продолжи да го победува Мазепин, Русинот чии настапи во Формула 1 ги овозможи неговиот татко милијардер. Таткото на Никита бил единствениот кој сакал да инвестира сериозни пари во тимот на Џeин Хас, а тој ќе плаќа по 20 милиони долари по сезона за забавата на неговиот син. Врската

Семејството Шумахер бара казна за колегата на Мик: „Она што тој го прави е опасно по живот“

Семејството Шумахер бара казна за колегата на Мик: „Она што тој го прави е опасно по живот“

„Што по ѓаволите правиш? Сериозно! Сакаш да нè убиеш?“ Ова се зборовите на Мик Шумахер на последното на Гран при на Азербејџан, откако се обиде да го заобиколи клупскиот колега од Хас, Никита Мазепин. Мик Шумахер беше во претекнување, кога рускиот возач направи опасен „цик-цак“ маневар, поради што синот на Михаел за малку ќе удреше во ѕидот. Два дена

Шумахер: Мазепин сака да нè убие

Шумахер: Мазепин сака да нè убие

Мик Шумахер, синот на седумкратниот шампион во Формула 1, имаше голема расправија со својот тимски колега Никита Мазепин по трката за Големата награда на Азербејџан. На последната трка возена во Баку, Шумахер заврши на 13-то место, пред својот тимски колега Никита Мазепин, кој во последните метри од трката за Големата награда на Азербејџан се обиде