притисни ентер »

Зидан размислува да даде отказ во Реал Мадрид?
Зидан размислува да даде отказ во Реал Мадрид?

Зидан размислува да даде отказ во Реал Мадрид?

Францускиот стратег, Зинедин Зидан е на работ да си даде отказ од Реал Мадрид поради неостварениот трансфер на Пол Погба во Мадрид, објави британски „Индепендент“. Информациите од Островот се дека Реал во новата сезона влегува со криза во клубот затоа што, според нив, Зидан размислува повторно да го напушти „Бернабеу“. Информациите за британскиот медиум

Братот на Погба со порака до Перез: Пол сака да замине, ништо не е невозможно

Братот на Погба со порака до Перез: Пол сака да замине, ништо не е невозможно

Братот на Пол Погба, Матиас вели дека неговиот брат сака да замине од Манчестер јунајтед и тој е уверен дека се уште може да се случи трансферот во Реал Мадрид. Братот на Пол Погба, Матиас вели дека неговиот брат сака да замине од Манчестер јунајтед и тој е уверен дека се уште може да се случи трансферот во Реал Мадрид. Матиас Погба смета дека Зидан

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед

Фудбалерот на Сиудад Реал, Матијас Погба изјави дека неговиот брат Пол сака да го напушти Манчестер јунајтед. – Погба сака да си замине. Ова е тешка ситуација. Не мислам дека чини 200 милиони евра, но сега фудбалската реалност е таква што Јунајтед бара толку многу. Пол само чека, изјави Матијас Погба. Претходно се дозна дека Реал Мадрид сериозно е

Братот на Пол Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од МЈ

Братот на Пол Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од МЈ

Фудбалерот на Сиудад Реал, Матијас Погба изјави дека неговиот брат Пол сака да го напушти Манчестер јунајтед. – Погба сака да си замине. Ова е тешка ситуација. Не мислам дека чини 200 милиони евра, но сега фудбалската реалност е таква што МЈ бара толку многу. Пол само чека – изјави Матијас Погба. Претходно се дозна дека Реал Мадрид сериозно е заинтересиран

Мане му кажал „да“ на Зинедин Зидан

Мане му кажал „да“ на Зинедин Зидан

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане се согласил да се пресели во Реал Мадрид во текот на летото, според неколку различни медиуми. Сенегалецот добил повик од тренерот Зиендин Зидан пред неколку недели. Токму во овој разговор фудбалерот на „црвените“ му соопштил на Французинот дека нема пречка за недо да го замени „Енфилд“ со „Сантијаго Бернабеу“. Сепак,

Зидан ќе има големи проблеми доколку не го добие тоа што го сака, му фали Погба

Зидан ќе има големи проблеми доколку не го добие тоа што го сака, му фали Погба

Братот на Пол Погба, Матиас вели дека неговиот брат сака да замине од Манчестер јунајтед и тој е уверен дека се уште може да се случи трансферот во Реал Мадрид. Матиас Погба смета дека Зидан треба да го добие неговиот брат, Флорентино Перез треба да направи напор во последните денови од преодниот рок и да му го донесе играчот кој стратегот го сака

„Манчестер јунајтед да го задржи Погба дури и да добие 200 милиони евра од Реал Мадрид“

„Манчестер јунајтед да го задржи Погба дури и да добие 200 милиони евра од Реал Мадрид“

Бугарската легенда Димитар Бербатов, поранешен напаѓач на англсикиот великан Манчестер јунајтед му порача на својот поранешен клуб по секоја цена да го задржи Французинот Пол Погба, за кого веќе цело лето има трансфер-сага околу евентуално заминување во најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид. Според Бербатов, Јунајтед не смее да се откаже од Погба,

Матијас Погба ги предупреди фановите на Јунајтед за иднината на неговиот брат Пол: Очекувајте нешто…

Матијас Погба ги предупреди фановите на Јунајтед за иднината на неговиот брат Пол: Очекувајте нешто…

Угледниот мадридски весник „Марка“ вчера излезе со своја ексклузива со која и долови на јавноста дека Зинедин Зидан по секоја цена сака да го добие Пол Погба во своите редови, до тој степен што одлучил да го стопира ангажманот на Дони Ван де Бек од Ајакс. Според изворите на угледниот медиум, Зизу побара од Флорентино Перез да се потруди до последен

Матијас, братот на Погба: Пол сака да си замине од Манчестер јунајтед

Матијас, братот на Погба: Пол сака да си замине од Манчестер јунајтед

Фудбалерот на Сиудад Реал, Матијас Погба изјави дека неговиот брат Пол сака да го напушти Манчестер јунајтед. – Погба сака да си замине. Ова е тешка ситуација. Не мислам дека чини 200 милиони евра, но сега фудбалската реалност е таква што МЈ бара толку многу. Пол само чека, изјави Матијас Погба. Претходно се дозна дека Реал Мадрид сериозно е заинтересиран

Која одлука на Перез го налаути Зидан?

Која одлука на Перез го налаути Зидан?

Иако оваа година Реал Мадрид се спрема да се врати на голема меѓу најдобрите екипи во фудбалот, сепак во клубот сеуште има нерасчистени работи. Според светските спортски медиуми прочитавме дека Зинедин Зидан може да добие и отказ од Реал Мадрид. Што ли се случува? Ситуацијата околу Џејмс Родригез се менува, тој е во преговори со Наполи и Атлетико Мадрид,