притисни ентер »

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници
Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Јапонецот Такефуса Кубо неодамна имаше брилијантен настап на „Сантијаго Бернабеу“ и му покажа на Реал, но и на Барселона дека премногу лесно се откажаа од него. Кубо на првите четири натпревари од новата сезона постигна три гола и забележа една асистенција, а пред две недели блескаше и на гостувањето кај Реал Мадрид. Сигурно

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Јапонецот Такефуса Кубо неодамна имаше брилијантен настап на „Сантијаго Бернабеу“ и му покажа на Реал, но и на Барселона дека премногу лесно се откажаа од него. Кубо на првите четири натпревари од новата сезона постигна три гола и забележа една асистенција, а пред две недели блескаше и на гостувањето кај Реал Мадрид. Сигурно

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Јапонецот Такефуса Кубо неодамна имаше брилијантен настап на „Сантијаго Бернабеу“ и му покажа на Реал, но и на Барселона дека премногу лесно се откажаа од него. Кубо на првите четири натпревари од новата сезона постигна три гола и забележа една асистенција, а пред две недели блескаше и на гостувањето кај Реал Мадрид. Сигурно

Беше ужасно во Барселона, ме тепаа, ме малтретираа бидејќи бев понизок, исповед на фудбалер на Реал Сосиедад

Беше ужасно во Барселона, ме тепаа, ме малтретираа бидејќи бев понизок, исповед на фудбалер на Реал Сосиедад

Еден од најталентираните играчи во шпанскиот фудбал во последните години, Такефуса Кубо, откри детали од почетокот на кариерата во школата на Барселона. Фудбалската школа на Барселона „Ла Масија“ со години го има епитетот на една од најдобрите во светот – еднаш „испаднаа“ асовите кои Пеп Гвардиола фантастично ги вклопи во тимот кој многумина фудбалски

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Таке Кубо: Академијата на Барса е пекол, ме тепаа со тупаници

Фудбалерот на Реал Сосиедад, Јапонецот Такефуса Кубо неодамна имаше брилијантен настап на „Сантијаго Бернабеу“ и му покажа на Реал, но и на Барселона дека премногу лесно се откажаа од него. Кубо на првите четири натпревари од новата сезона постигна три гола и забележа една асистенција, а пред две недели блескаше и на гостувањето кај Реал Мадрид. Сигурно

Одличниот Јапонец ја шокираше јавноста: Во академијата на Барса поминав низ пекол, бев малтретиран

Одличниот Јапонец ја шокираше јавноста: Во академијата на Барса поминав низ пекол, бев малтретиран

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Taкефуса Кубо (22) одличното крило на Реал Сосиедад и репрезентацијата на Јапонија игра одлично во Ла Лига и покажа дека Реал Мадрид, лесно се откажал од него, претходно тоа го направи и Барселона. Во првите четири натпревари од Ла Лига во новата сезона, Кубо постигна три и намести