притисни ентер »

Конор донираше еден милион евра
Конор донираше еден милион евра

Конор донираше еден милион евра

И во Ирска ситуацијата со коронавирус не е ништо подобра. Околу 1.125 луѓе се позитивни, додека шест починаа. Конор Мекгрегор побара во властите во оваа земја да превземат радикални мерки, исто како оние во Италија. Откако ова негово барање беше исполнето, тој го направи вториот и најважен чекор, донираше милион евра во медицинска опрема за сите болници

Конор донираше еден милион евра

Конор донираше еден милион евра

И во Ирска ситуацијата со коронавирус не е ништо подобра. Околу 1.125 луѓе се позитивни, додека шест починаа. Конор Мекгрегор побара во властите во оваа земја да превземат радикални мерки, исто како оние во Италија. Откако ова негово барање беше исполнето, тој го направи вториот и најважен чекор, донираше милион евра во медицинска опрема за сите болници

Конор донираше еден милион евра

Конор донираше еден милион евра

И во Ирска ситуацијата со коронавирус не е ништо подобра. Околу 1.125 луѓе се позитивни, додека шест починаа. Конор Мекгрегор побара во властите во оваа земја да превземат радикални мерки, исто како оние во Италија. Откако ова негово барање беше исполнето, тој го направи вториот и најважен чекор, донираше милион евра во медицинска опрема за сите болници

Мегрогор побара целосен карантин на Ирска и донира 1 милион евра

Мегрогор побара целосен карантин на Ирска и донира 1 милион евра

Еден од најпознатите ММА-борци, Конор Мекгрегор вети помош од 1 милион евра за борба против коронавирусот. Ирецот во видео-обраќање побара од ирските политичари да донесат одлука за целосен карантин на земјата пред да биде предоцна, како во некои други европски земји. Тој се надева дека Република Ирска ќе научи нешто од останатите земји и дека водечките

МекГрегор покажа солидарност и донира МИЛИОН ЕВРА за заразените во Ирска!

МекГрегор покажа солидарност и донира МИЛИОН ЕВРА за заразените во Ирска!

Конор МекГрегор гласно побара од власта на Ирска целосно да ја „затвори“ државата, со цел да се извојува победа над епидемијата со коронавирусот. 31-годишникот испрати јавна порака до Министерот Лео Варадкар и побара строги мерки во наредниот период. Според ММА ѕвездата, ирскиот народ мора да го следи примерот на Кина со цел побрзо да го врати нормалниот

Можеби е арогантен, но покажа и срце: И Конор донираше милион евра!

Можеби е арогантен, но покажа и срце: И Конор донираше милион евра!

Спортистите ширум светот донираат пари во своите земји во борбата против коронавирусот, а сега на таа акција се приклучи и ирскиот борец, Конор Мекгрегор. Мекгрегор важи за арогантен и човек кој не бира зборов, но сега ја покажа и својата добра страна. Ирецот прво повика на изолација во борба против вирусот. „Разговараме за целосна изолација и мислам