притисни ентер »

„Господин сабота“ пак најдобар, дуото на Ферари покажа одлично темпо во Лас Вегас
„Господин сабота“ пак најдобар, дуото на Ферари покажа одлично темпо во Лас Вегас

„Господин сабота“ пак најдобар, дуото на Ферари покажа одлично темпо во Лас Вегас

„Господин сабота“, како што љубителите на Формула 1 го нарекуваат Шарл Леклер, одново беше прв на квалификации, овојпат за трката на Големата награда на Лас Вегас. Возачот на Ферари беше најбрз и на единствениот петочен тренинг, а тоа го потврди со време од 1:32,726 по круг. Второто место го зазема Карлос Саинц, потврдувајќи ја одличната форма на Ферари