притисни ентер »

По ремито во Тетово: “Пандевци“ лидери, Шкупи на третото место а Шкендија седма!
По ремито во Тетово: “Пандевци“ лидери, Шкупи на третото место а Шкендија седма!

По ремито во Тетово: “Пандевци“ лидери, Шкупи на третото место а Шкендија седма!

По завршувањето на последниот меч од 6.коло во ПМФЛ, во кое Шкендија и Шкупи одиграа 0:0, сега се знае и табелата во пресрет на седмото коло кое се игра во недела. Со оглед на тоа што не успеа да победи, Шкупи засега е трет, додека лидер е тимот на Академија Пандев која има 14 бодови. Втора е Струга Трим Лум со 12, а Шкупи е на делба на третото месо

Седлоски: Дојдовме по победа, но немавме среќа

Седлоски: Дојдовме по победа, но немавме среќа

По денешното реми во Тетово против шампионот Шкендија, тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, имаше свој коментар за она што се случуваше во овие 90 минути. „Мислам дека беше интересен натпревар, но тежок. Во првиот дел, како да имавме некои проблеми, но вториот дел го започнавме доста добро. Во второто полувреме напаѓавме цело време, имавме добри шанси,

Седлоски: Посакувавме триумф во Тетово, но ни недостасуваше и малку среќа за три бода

Седлоски: Посакувавме триумф во Тетово, но ни недостасуваше и малку среќа за три бода

Шкупи ремизираше без голови на гостувањето против Шкендија во дербито на 6. коло од Првата македонска фудбалска лига. На дуелот во Тетово, во две различни полувремиња, Шкупи имаше повеќе можности и за освојување на трите бода во второто полувреме кога Цветаноски имаше две одлични шанси за триумф. Но, останаа нереализирани… „Мислам дека беше интересен

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ, тетовска Шкендија успеа да освои само бод на домашен терен против скопскиот ривал Шкупи – мрежите мируваа. Овој меч се одигра подоцна од останатите поради големата трагедија во Тетово во која 14 луѓе ги загубија животите при пожарот што ја зафати тетовската модуларна болница. Двата тима играа претпазливо

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

Актуелниот првак Шкендија и вицешампионот Шкупи попладнево без голови на градскиот стадион во Тетово го заокружија 6. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Со ремито во Тетово екипата на Шкупи му го препушти лидерското место на табелата на Академија Пандев и со 11 бодови е третопласиран, додека Шкендија е седмопласирана со седум бодови.

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

ПМФЛ: Дербито во Тетово без голови

Актуелниот првак Шкендија и вицешампионот Шкупи попладнево без голови на градскиот стадион во Тетово го заокружија 6. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Со ремито во Тетово екипата на Шкупи му го препушти лидерското место на табелата на Академија Пандев и со 11 бодови е третопласиран, додека Шкендија е седмопласирана со седум бодови.

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ, тетовска Шкендија успеа да освои само бод на домашен терен против скопскиот ривал Шкупи – мрежите мируваа. Овој меч се одигра подоцна од останатите поради големата трагедија во Тетово во која 14 луѓе ги загубија животите при пожарот што ја зафати тетовската модуларна болница. Двата тима играа претпазливо

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Мирољубив меч во Тетово – Шкендија и Шкупи го поделија пленот!

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ, тетовска Шкендија успеа да освои само бод на домашен терен против скопскиот ривал Шкупи – мрежите мируваа. Овој меч се одигра подоцна од останатите поради големата трагедија во Тетово во која 14 луѓе ги загубија животите при пожарот што ја зафати тетовската модуларна болница. Двата тима играа претпазливо

Прва МФЛ: Без победник во Тетово

Прва МФЛ: Без победник во Тетово

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ тетовска Шкендија успеа да освои само бод на домашен терен против скопскиот ривал Шкупи – мрежите мируваа. Овој меч се одигра подоцна од останатите поради големата трагедија во Тетово во која 14 луѓе ги загубија животите при пожарот што ја зафати тетовската модуларна болница. Двата тима играа претпазливо

Прва МФЛ: Без победник во Тетово

Прва МФЛ: Без победник во Тетово

Во последниот натпревар од шестото коло во ПМФЛ тетовска Шкендија успеа да освои само бод на домашен терен против скопскиот ривал Шкупи – мрежите мируваа. Овој меч се одигра подоцна од останатите поради големата трагедија во Тетово во која 14 луѓе ги загубија животите при пожарот што ја зафати тетовската модуларна болница. Двата тима играа претпазливо