притисни ентер »

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот
Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касиљас негира дека прекинува со фудбалот

Касиљас негира дека прекинува со фудбалот

Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што му беше поставен стент. Касиљас моментално се опоравува по операцијата. Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Легендарниот шпански голман Икер Касилјас ги отфрли шпекулациите дека се повлекува од фудбалот по срцевиот напад кој го доби на тренинг со неговиот клуб Порто на 1 мај. 37-годишниот Касилјас беше однесен во болница по срцевиот напад на рутинската тренинг сесија, а по пет дена излезе од болница и изјави дека „не знае што носи иднината“. Многумина очекуваа

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Касилјас демантираше пензија: Јас ќе кажам кога ќе заминувам

Легендарниот шпански голман Икер Касилјас ги отфрли шпекулациите дека се повлекува од фудбалот по срцевиот напад кој го доби на тренинг со неговиот клуб Порто на 1 мај. 37-годишниот Касилјас беше однесен во болница по срцевиот напад на рутинската тренинг сесија, а по пет дена излезе од болница и изјави дека „не знае што носи иднината“. Многумина очекуваа

Касилјас ги израдува навивачите: Имам одлични вести!

Касилјас ги израдува навивачите: Имам одлични вести!

Икер Касилјас ги демантираше шпекулациите на „О’Жого“, кој денеска пишуваше дека легендарниот голман ќе замине во пензија. Шпанецот неодамна имаше инфаркт, поради што докторите го советуваа да престане да се занимава со професионален фудбал. Португалците пишуваа дека Касилјас ќе стане амбасадор на Порто по пензионирањето, но 37-годишниот Шпанец нема

Касиљас не ја прекинува кариерата

Касиљас не ја прекинува кариерата

Легендарниот шпански голман Икер Казилис ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев удар, по што итно беше опериран и во моментов се опоравува. Медиумите во Португалија објавија за таа негова наводна одлука, но неколку часа подоцна тој ги демантираше со публикација во Твитер. Тој, исто така, сподели

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Касиљас негираше дека сопира со фудбалот

Многумина веруваа дека голманот веќе го одиграл својот последен натпревар во својата гламурозна кариера, а денес медиумите во Португалија објавија дека Касиљас одлучил да се пензионира. Порто, 17 мај 2019 (МИА) – Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас ја негираше веста дека ја прекинува својата фудбалска кариера. Голманот на Порто доживеа срцев