притисни ентер »

Познатo кога ќе игра Ѓорче Петров Против Елче во Европскиот Куп
Познатo кога ќе игра Ѓорче Петров Против Елче во Европскиот Куп

Познатo кога ќе игра Ѓорче Петров Против Елче во Европскиот Куп

Европската ракометна федерација ги потврди термините за двомечот меѓу македонскиот првак Ѓорче Петров и шпанскиот Елче. Овој двомеч од четвртфиналето на Европскиот Куп ќе се игра на 10 март во Шпанија и 17 март во Македонија. Првиот натпревар меѓу македонскиот и шпанскиот тим на 10 март ќе се игра во Елче во салата „Есперанца Луз“ со почеток во 12:30