притисни ентер »

Шест лица повредени во сообраќајка на патот Куманово – Скопје
Шест лица повредени во сообраќајка на патот Куманово – Скопје

Шест лица повредени во сообраќајка на патот Куманово – Скопје

Шест лица од Куманово се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна незгода што вчера се случила на регионалниот пат Куманово – Скопје. – На 20.11.2020 околу 16.00 часот на регионалниот пат Куманово – Скопје, на излез од с.Љубодраг кон Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Причина за несреќата во Кавадарци: Автомобил се обидел да престигне трактор

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од ОВР Кавадарци изврши увид на самото место каде вчера околу 17.00 часот се случи сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице. „ На регионалниот пат Кавадарци, кај градските гробишта, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор Урсус со приколка, управуван

Обид за престигнување завршил со фатална сообраќајка

Обид за престигнување завршил со фатална сообраќајка

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и четири лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од село Дабниште,

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка во Кавадарци

Педесет и четиригодишен маж од Кавадарци загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на регионалниот пат Кавадарци, кај Градските гробишта. Во несреќата повредени се и три лица. Несреќата се случила помеѓу трактор со приколка, управуван од В.П.(24) од Кавадарци, автомобил „фолксваген голф“, управувано од Л.Л.(51) од с.Дабниште,

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди биле пренесени на клиника во Скопје. Оваа вест за МИА ја потврдија од Итната медицинска помош од Кавадарци. Сузана Прањиќ Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер при МВР, за МИА рече дека синоќа во 17:15 часот на регионалниот пат Кавадарци, кај