Удинезе и Рома го завршија прекинатиот натпревар, славеа гостите

Фудбалерите на Удинезе и Рома го завршија прекинатиот натпревар од 32. коло во италијанската Серија А. Гостите од Рим славеа со гол во судиското надополнување со 1:2. Натпреварот кој се играше на 14 април беше прекинат во 72. минута, откако дефанзивецот на Рома, Еван Ендика колабираше на теренот. Вечерва се одиграа преостанатите 18 минути. Од 72.минута

Рома го доби прекинатиот натпревар со Удинезе

Гостите од Рим славеа со гол во судиското надополнување – 1:2. Фудбалерите на Удинезе и Рома го комплетираа прекинатиот натпревар од 32 коло во италијанската Серија А. Потсетување дека овој меч стартуваше на 14 април и истиот беше прекинат во 72 минута, откако дефанзивецот на Рома, Еван Ндика колабираше на теренот, па вечерва беа одиграни преостанатите

Драматичен финиш: Рома со гол во 95. минута до победа на прекинатиот меч во Удине

Рома направи огромен чекор напред кон обезбедување на петтото место кое води во ЛШ следната сезона откако „волчицата“ славеше со 1-2 на гостувањето против Удинезе. Овој меч беше прекинат пред десетина дена откако Ндика колабираше на теренот, а според пропозициите вечерва се доигруваа само преостанатите 19 минути. Остатокот од мечот мина без преногу

Големи три бода: Рома го доби прекинатиот меч со Удинезе

Составот на Рома успеа да слави над Удинезе со 2-1 во последниот меч од 32. коло од италијанската Серија А. Овој меч не се доигра во првичниот термин поради здравствената состојба на дефанзивецот Н’Дика кој легна на теренот во Удине со тоа што првичните информации говореа дека можеби се работи за срцев удар. Двата клуба се договорија да не го довршат

Удинезе и Рома го завршија прекинатиот меч во Серија А

Фудбалерите на Удинезе и Рома го комплетираа прекинатиот натпревар од 32 коло во италијанската Серија А . Гостите од Рим славеа со гол во судиското надополнување – 1:2. Потсетување дека овој меч стартуваше на 14 април и истиот беше прекинат во 72 минута, откако дефанзивецот на Рома, Еван Ндика колабираше на теренот , па вечерва беа одиграни преостанатите

Фудбалерите на Удинезе и Рома го завршија прекинатиот натпревар од 32. коло во италијанската Серија А кој го добија гостите со резултат 1:2. Мечот беше прекинат во 72 минута, при резултат 1:1, откако дефанзивецот на Рома, Еван Ндика колабираше на теренот, па вечерва беа одиграни преостанатите 18 минути од натпреварот. Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓