притисни ентер »

Еднаш штом ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Баба гануш – намаз за сите прилики
Еднаш штом ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Баба гануш – намаз за сите прилики

Еднаш штом ќе го пробате, ќе го правите секогаш! Баба гануш – намаз за сите прилики

Ќе ве воодушеви Сервирајте го намазот со лепињи или домашен леб. Идеално е за вечера или како предјадење. Состојки: 2 модри патлиџани 1 чешне лук 1 лимон 5 лажици таан (паста од сусам) 3 лажици обичен јогурт сол маслиново масло 1 лажица мелен црвен пипер свежи листови од нане Подготовка: Излупете го модриот патлиџан и варете околу половина час додека