притисни ентер »

Стружани за влакно не го приредија изненадувањето на сезоната

Стружани за влакно не го приредија изненадувањето на сезоната

Екипата на Работнички се намачи, ама славеше над Црн Дрим (84-81) и со победа ја стартува новата 2021 година во македонскиот кошаркарски шампионат. За Работнички ова беше шести меч во новата сезона и тимот има скор 6-1. Најтрофејниот по првиот дел беше во негатива, а до победата дојде во финишот од натпреварот. Стружани на Чочороски покажаа заби во

Работнички се испоти за триумф против Црн Дрим

Работнички се испоти за триумф против Црн Дрим

Екипата на Работнички многу потешко од очекувањата го совлада тимот на Црн Дрим Грин мобиле во заостанатиот меч од 8. првенствено коло. Клубот од „Градски Парк“ мораше да направи пресврт во вториот дел, да ја „избрише“ негативата од шест поени (44-50) за да на крајот дојде до славје од 84-81. Избраниците на Мираковски се стегнаа во вторите 20 минути,

Работнички се препоти за да го победи Црн Дрим

Работнички се препоти за да го победи Црн Дрим

Работнички им се врати на победите откако на домашен терен славеше над Црн Дрим со 84-81 во заостанатиот натпревар од осмото коло. Гостите од Струга прикажаа добра игра на денешниот дуел, во поголемиот дел од натпреварот го имаа водството, а имаа и шанса да изедначат во последниот обид на натпреварот. Црн Дрим одлично го започна натпреварот. Благодарение

Работнички едвај го совлада дебитантот Црн Дрим

Работнички едвај го совлада дебитантот Црн Дрим

Работнички ја запиша петата победа оваа сезона, откако на домашен терен го совлада дебитантот Црн Дрим со 84-81 во заостанат меч од осмото коло во Првата лига. Најтрофејниот кошаркарски колектив убаво се намачи, гостите се покажаа како жилав противник, до звукот на сирената. Стружани имаа одличен старт на дуелот, поведоа со 4-11, на другата страна

Аутсајдерот покажа заби: Работнички ептен се намачи против Црн Дрим!

Аутсајдерот покажа заби: Работнички ептен се намачи против Црн Дрим!

Кошаркарите на Работнички дојдоа до петтата победа во шестиот меч од новата сезона, откако далеку потешко од очекувањата го совладаа Црн Дрим (84-81), во заостанат меч од 9. коло од Првата лига. Гостите од Струга покажаа заби, одиграа одлично во голем дел од средбата и воопшто немаше да биде незаслужено ако на крајот си заминаа и со бодовите. Тие по

Работнички се мачеше но го победи Црн Дрим

Работнички се мачеше но го победи Црн Дрим

Кошаркарите на Работнички со одличен финиш запишаа победа против Црн Дрим  во заостанатиот натпревар од 8 коло, резултатот 84:81. Во СРЦ „Кале“ кошаркарите на Работнички до победата дојде со одличната игра на Стефан Балмазовиќ кој натпреварот го заврши со 23 поени и 10 скока,  Девон Вашингтон со 16 поени и 6 скока беше втор најдобар поединец кај победникчата

Работнички на мускули го доби Црн Дрим

Работнички на мускули го доби Црн Дрим

Кошаркарите на Работнички потешко од очекувањата славеа над Црна Дрим во домашниот шампионат со 84:81, во заостанат натпревар од осмото коло. Гостите од Струга имаа добра шанса да дојдат до победа на овој дуел, имаа водство во поголемиот дел од мечот, а воедно и не ги посака обидот за израмнување при шутот на Андреј Настовски во последниот напад. Најефикасен

Работнички се намачи, ама во финишот го „преплива“ Црн Дрим

Работнички се намачи, ама во финишот го „преплива“ Црн Дрим

Екипата на Работнички се намачи, ама славеше над Црн Дрим (84-81) и со победа ја стартува новата 2021 година во македонскиот кошаркарски шампионат. За Работнички ова беше шести меч во новата сезона и тимот има скор 6-1. Најтрофејниот по првиот дел беше во негатива, а до победата дојде во финишот од натпреварот. Стружани на Чочороски покажаа заби во

Работнички едвај го совлада дебитантот Црн Дрим

Работнички едвај го совлада дебитантот Црн Дрим

Работнички ја запиша петата победа оваа сезона, откако на домашен терен го совлада дебитантот Црн Дрим со 84-81 во заостанат меч од осмото коло во Првата лига. Најтрофејниот кошаркарски колектив убаво се намачи, гостите се покажаа како жилав противник, до звукот на сирената. Стружани имаа одличен старт на дуелот, поведоа со 4-11, на другата страна