притисни ентер »

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот
Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Хрватскиот првак Динамо Загреб направи неочекуван потег, отпуштајќи го цел стручен штаб на првиот тим, со исклучок на првиот тренер Ненад Бјелица. Стручниот штаб и фудбалерите на Динамо одбија намалување на платите поради актуелната ситуација со коронавирусот, а раководството решило да направи поинакво намалување на трошоците. Тоа во реалноста е отказ

Динамо го „шутна“ целиот стручен штаб, зошто одбиле намалување на платите

Динамо го „шутна“ целиот стручен штаб, зошто одбиле намалување на платите

Радикален потег на раководството на Динамо Загреб кое се одлучи да им врачи отказ на сите шест члена на стручниот штаб на Ненад Бјелица, додека искусниот стратег преживеа, барем засега. Од клубот отказ добија Рене Помс, Нино Буле, Силвио Чавлина, Мартин Мајер, Карло Реинхолц и Јасмин Османовиќ. Како причина се спомнува нивната одлука да не се согласат

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Од „метлата“ засега се спаси тренерот Ненад Бјелица, кој е и најплатен во редовите на хрватскиот шампион со 1.5 милиони евра годишна плата. Управата на Динамо Загреб за која настапува и македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, се одлучи на радикален потег, го отпушти стручниот штаб, а засега од „мелта“ се спаси само главниот тренер Ненад Бјелица

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми одбиле намалување на платата која клуб ја одреди како една од мерките за ублажување на

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Хаосот кој избувна во Динамо Загреб, поради тоа што играчите и тренерите од првиот тим го отфрлија предлогот за намалување на платите за време на пандемијата на коронавирус, кулминираше со откази за речиси сите во стручниот штаб. Единстветно кој се спаси во оваа ситуација е тренерот Ненад Бјелица, додека Рене Помс, Нино Буле, Силвије Чавлина, Мартин