притисни ентер »

Триаголници со сирење
Триаголници со сирење

Триаголници со сирење

Подготовка 1. Се замесува тестото и се остава да надојде. Кога ќе се удвои го делиме тестото на 32 топчиња и ги оставаме да одморат 10 мин. 2. Секое топче го сучиме во круг со пречник 15см. Го премачкуваме малку со маргарин, го засечуваме како на сликата и ставаме фил по потреба. 3. Триаголниците ги оставаме во плехот околу 20 мин. Пред печењето ги