притисни ентер »

Чалханоглу вели дека Интер е многу посилен од Милан и го пецна Ибра: Не даде никаков допринос за Скудетотo
Чалханоглу вели дека Интер е многу посилен од Милан и го пецна Ибра: Не даде никаков допринос за Скудетотo

Чалханоглу вели дека Интер е многу посилен од Милан и го пецна Ибра: Не даде никаков допринос за Скудетотo

Хакан Чалханоглу не жали за изборот да го замени Милан со Интер и одговори на провокациите од Златан Ибрахимовиќ кога „росонерите" ја славеа титулата во Серија А. Хакан Чалханоглу не жали за изборот да го замени Милан со Интер и одговори на провокациите од Златан Ибрахимовиќ кога „росонерите" ја славеа титулата во Серија А. Хакан Чалханоглу по четири

Хакан жестоко го критикуваше Ибра, се осврна и на неговите години

Хакан жестоко го критикуваше Ибра, се осврна и на неговите години

Турскиот фудбалер и првотимец на Интер, Хакан Чалханолу со зборови го нападна својот поранешен соиграч од лутиот градски ривал Милан, Златан Ибрахимовиќ. Чалханолу играше за новиот италијански првак од 2017 до минатата година кога го гледаше Интер како ја освојува долгоочекуваната титула на Италија. Потоа направи контроверзен потег со преселбата во

Чалханоглу: Златан сака само да привлекува внимание, ништо не направи оваа година

Чалханоглу: Златан сака само да привлекува внимание, ништо не направи оваа година

Чалханоглу: Златан сака само да привлекува внимание, ништо не направи оваа година Ф.К. Пред 12 секунди Хакан Чалханоглу му „возврати“ на Златан Ибрахимовиќ/Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI Хакан Чалханоглу изјави дека не му се допаѓа однесувањето на ѕвездата на Милан надвор од теренот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Чалханоглу минатата сезона

Чалханоглу: Интер е многу посилен од Милан

Чалханоглу: Интер е многу посилен од Милан

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Хакан Чалханоглу, кој настапуваше за Милан, го сподели своето мислење за двата милански клуба. – Интер е многу посилен од Милан. Дербито го загубивме по 75 минути кога направивме замени. Водевме со 1:0 и на крајот загубивме 1:2. Тренерот Симоне Инзаги придонесе за нашиот неуспех, му кажав за тоа. И во полуфиналето

Чалханоглу „удри“ по Ибрахимовиќ: Најмногу зборуваше, а со ништо не придонесе за титулата

Чалханоглу „удри“ по Ибрахимовиќ: Најмногу зборуваше, а со ништо не придонесе за титулата

Хакан Чалханоглу беше „лузер на сезоната“ во Калчо-лигата, откако минатото лето се пресели од Милан во Интер, а неговиот поранешен клуб успеа да стигне до скудетото, токму пред новиот клуб на турскиот репрезентативец. Дел од екс-соиграчите веднаш го „пецнаа“ Чалханоглу по освоеното скудето, но никој не очекуваше дека Турчинот ќе влезе во отворен конфликт

Чалханоглу: Ибрахимовиќ не придонесе со ништо за титулата на Милан

Чалханоглу: Ибрахимовиќ не придонесе со ништо за титулата на Милан

Хакан Чалханоглу минатото лето го напушти Милан како слободен играч и се пресели во редовите на градскиот ривал Интер. Турчинот ги налути неговите поранешни соиграчи и навивачите поради неговите изјави со кои ги провоцираше „росонерите“. Тој на промоцијата во Интер изјави дека доаѓа во далеку поголем и поквалитетен клуб за да освојува титули. Погоди

Чалханоглу: Интер е поголем клуб од Милан, Ибра бара само внимание

Чалханоглу: Интер е поголем клуб од Милан, Ибра бара само внимание

Фудбалерот на Интер, Хакан Чалханоглу во разговор за италијанските медиуми зборуваше за својот поранешен клуб. Минатото лето Турчинот како слободен агент прејде од редовите на Милан во лутиот ривал, ги налути фановите и беше критикуван. Поради тоа, Чалханоглу беше исвиркан и навредуван од страна на „росонерите“, а сега реши да ја прокоментира ситуацијата

Чалханоглу му одговори на Ибра: Само сака да биде во центар на внимание

Чалханоглу му одговори на Ибра: Само сака да биде во центар на внимание

Хакан Чалханолу му одговори на својот поранешен соиграч во Милан, Златан Ибрахимовиќ, кој за време на шампионската парада на „росонерите“ ги повика навивачите на тимот да скандираат против него. „Тој е 40-годишен маж, а не 18-годишен, па јас не би направил такво нешто на негова возраст. Тој само сака да биде во центарот на вниманието. Тој не придонесе

Чалханоглу го пецна Ибра, тој има потреба од „внимание“

Чалханоглу го пецна Ибра, тој има потреба од „внимание“

Хакан Чалханоглу од Милан прејде во Интер, а тоа навивачите на „росонерите“ сметаат дека тоа беше „предавство“. Проблем за Чалханоглу, е што Милан освои титула, а Турчинот го сметаат за „губитник“ со трансферот во Интер. Страстите зовреа кога Ибрахимовиќ при прославата на титулата ги праша навивачите „имате ли порака за Хакан“ … Чалханоглу не одговори,

Чаланоглу го прозва Ибрахимовиќ: Што се перчи кога тој не даде никаков придонес за Скудетото…

Чаланоглу го прозва Ибрахимовиќ: Што се перчи кога тој не даде никаков придонес за Скудетото…

За време на шампионската парада на Милан Златан Ибрахимовиќ го навреди Чаланоглу. Ги повика навивачите да пеат против турскиот репрезентативец кој го напушти Милан и отиде во Интер во 2021 година. А Чаланоглу сега му одговори на шведскиот напаѓач. „ Kaко прво, има 40 години, а не 18. Зарем нормално е таквото негово однесување. Јас не би правел такви