притисни ентер »

Обложувачниците едногласни: Ова е победникот на „Евросонг“!
Обложувачниците едногласни: Ова е победникот на „Евросонг“!

Обложувачниците едногласни: Ова е победникот на „Евросонг“!

Ги слушнавме сите песни на годинашниот „Евросонг“, нашата Тамара Тодевска конечно ѝ обезбеди финале на нашата земја по цели шест години, а обложувачниците веќе наголемо погодуваат кој ќе биде победник во Тел Авив, Изаел. Најголеми шанси за победа има холандскиот претставник Данкан Лоренс. Следува Швеѓанецот Џон Лудвиг со песната Too late for love.

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Македонија има големи шанси да помине во финалето Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за пласман во финалето им даваат на Холандија, Шведска, Русија, Азербејџан, Швајцарија, Малта, Норвешка, Македонија,

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин!

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин!

Победникот на Евровизија веќе се знае- еве колку се шансите Македонија до година да биде домаќин! Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија. Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за пласман во финалето им даваат на Холандија, Шведска, Русија,

Победникот на Евросонг според обложувалниците е веќе познат?Тамара со „Proud"  седми фаворит на Евросонг

Победникот на Евросонг според обложувалниците е веќе познат?Тамара со „Proud" седми фаворит на Евросонг

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со месеци се најголеми фаворити за  победа на „Евровизија“. По обработката на податоци од различни обложувалници, шансите за победа се искажани во проценти. Најдобар рејтинг  кај обложувалниците